phpMyAdmin 4.5.4-dev - en to sr@latin translation catalogue (1417 entries)

en: "%s" requires %s extension
sr@latin: "%s" zahteva %s proširenje

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
sr@latin: "DROP DATABASE" komanda je onemogućena.

en: "PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!
sr@latin: "PRIMARY" <b>mora</b> biti ime <b>samo</b> primarnog ključa!

en: %1$d row affected. | %1$d rows affected.
sr@latin[0]: %1$d red zahvaćen.
sr@latin[1]: %1$d redova zahvaćeno.
sr@latin[2]: %1$d redova zahvaćeno.

en: %1$d row deleted. | %1$d rows deleted.
sr@latin[0]: %1$d red obrisan.
sr@latin[1]: %1$d redova obrisano.
sr@latin[2]: %1$d redova obrisano.

en: %1$d row inserted. | %1$d rows inserted.
sr@latin[0]: %1$d red umetnut.
sr@latin[1]: %1$d redova umetnuto.
sr@latin[2]: %1$d redova umetnuto.

en: %B %d, %Y at %I:%M %p
sr@latin: %d. %B %Y. u %H:%M

en: %d is not valid row number.
sr@latin: %d nije ispravan broj reda.

en: %d minute | %d minutes
sr@latin[0]: %d minut
sr@latin[1]: %d minuta
sr@latin[2]: %d minuta

en: %d second | %d seconds
sr@latin[0]: %d sekunda
sr@latin[1]: %d sekundi
sr@latin[2]: %d sekunde

en: %d table(s)
sr@latin: %d tabela

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
sr@latin: %s dana, %s sati, %s minuta i %s sekundi

en: %s has been disabled for this MySQL server.
sr@latin: %s je onemogućen na ovom MySQL serveru.

en: %s is available on this MySQL server.
sr@latin: %s je dostupan na ovom MySQL serveru.

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
sr@latin: %s je podrazumevani pogon skladištenja na ovom MySQL serveru.

en: %s table | %s tables
sr@latin[0]: %s tabela
sr@latin[1]: %s tabele
sr@latin[2]: %s tabela

en: %s thread(s) took longer than %s seconds to start, it should be 0
sr@latin: %s nit(i) je bilo potrebno više od %s sekundi da se pokrene, trebalo bi da ih bude 0

en: (continued)
sr@latin: (nastavljeno)

en: (singly)
sr@latin: (po jednom polju)

en: , latest stable version:
sr@latin: , poslednja stabilna verzija:

en: <b>Total:</b> <i>%s</i> match | <b>Total:</b> <i>%s</i> matches
sr@latin[0]: <b>Ukupno:</b> <i>%s</i> pogodaka
sr@latin[1]: <b>Ukupno:</b> <i>%s</i> pogodak
sr@latin[2]: <b>Ukupno:</b> <i>%s</i> pogodaka

en: A newer version of phpMyAdmin is available and you should consider upgrading. The newest version is %s, released on %s.
sr@latin: Nova verzija phpMyAdmin-a je dostupna i trebalo bi da razmislite o nadogradnji. Najnovije verzija je %s, objavljena %s.

en: A primary key has been added on %s.
sr@latin: Primarni ključ je upravo dodat %s.

en: Aborted
sr@latin: Prekinuto

en: Aborted client rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
sr@latin: Kod klijenata stopa prekida je %s, ova vrednost bi trebala biti manja od 1 po satu

en: Aborted connections rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
sr@latin: Stopa prekinutih veza je %s, ova vrednost bi trebala da bude manja od 1 po satu

en: Access denied!
sr@latin: Pristup odbijen!

en: Action
sr@latin: Akcija

en: Active options
sr@latin: Aktivne opcije

en: Add %d value(s)
sr@latin: Dodaj %d vrednost(i)

en: Add %s
sr@latin: Dodaj %s

en: Add %s column(s)
sr@latin: Dodaj %s kolona

en: Add %s statement
sr@latin: Dodaj %s iskaz

en: Add AUTO_INCREMENT value
sr@latin: Dodaj AUTO_INCREMENT vrednost

en: Add a linestring
sr@latin: Dodaj novu liniju teksta

en: Add a new server
sr@latin: Dodaj novi server

en: Add a point
sr@latin: Dodaj tačku

en: Add a polygon
sr@latin: Dodaj poligon

en: Add an inner ring
sr@latin: Dodaj unutrašnji prsten

en: Add chart
sr@latin: Dodaj grafikon

en: Add chart to grid
sr@latin: Dodaj grafikon na grid

en: Add column
sr@latin: Dodaj kolonu

en: Add constraints
sr@latin: Dodaj ograničenja

en: Add event
sr@latin: Dodaj događaj

en: Add geometry
sr@latin: Dodaj geometriju

en: Add prefix to table
sr@latin: Dodaj prefix tabeli

en: Add routine
sr@latin: Dodaj rutinu

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
sr@latin: Dodaj uslove pretraživanja (deo "WHERE" upita):

en: Add statements:
sr@latin: Dodaj iskaze:

en: Add this series
sr@latin: Dodaj ovu seriju podataka

en: Add trigger
sr@latin: Dodaj okidač

en: Add/Delete columns
sr@latin: Dodaj/obriši kolone

en: Add/Delete criteria rows
sr@latin: Dodaj/obriši kriterijum za polja

en: Additional custom header comment (\n splits lines):
sr@latin: Dodatni komentar prilagođenog zaglavlja (\n deli linije):

en: Additional search criteria
sr@latin: Dodatni kreterijum za pretragu

en: Administration
sr@latin: Administracija

en: Advisor system
sr@latin: Sistem za savete

en: Affected rows:
sr@latin: Zahvaćeni redovi:

en: Aggregate
sr@latin: Sakupi

en: All
sr@latin: Sve

en: Allow interrupt of import in case script detects it is close to time limit. This might be a good way to import large files, however it can break transactions.
sr@latin: Dozvoli prekid uvoza u slučaju da skript otkrije da je blizu vremenskog ograničenja. Ovo može biti dobar način uvoza velikih datoteka, ali sa druge strane može prekinuti transakcije.

en: Allow login to any MySQL server
sr@latin: Omogući prijavu na bilo koji MySQL server

en: Allow logins without a password
sr@latin: Dozvoli prijavljivanje bez lozinke

en: Allow root login
sr@latin: Dozvoli prijavljivanje root-a

en: Allow third party framing
sr@latin: Dozvoli okvire treće strane

en: Allow users to customize this value
sr@latin: Dozvoli korisnicima da prilagode ovu vrednost

en: Allows adding users and privileges without reloading the privilege tables.
sr@latin: Dozvoljava dodavanje korisnika i privilegija bez ponovnog učitavanja tabela privilegija.

en: Allows altering and dropping stored routines.
sr@latin: Dozvoljava izmenu i odbacivanje sačuvanih rutina.

en: Allows altering the structure of existing tables.
sr@latin: Dozvoljava izmenu struktura postojećih tabela.

en: Allows changing data.
sr@latin: Dozvoljava izmenu podataka.

en: Allows connecting, even if maximum number of connections is reached; required for most administrative operations like setting global variables or killing threads of other users.
sr@latin: Dozvoljava povezivanje iako je dostignut maksimalan broj dozvoljenih veza; Neophodno za većinu administrativnih opcija kao što su podešavanje globalnih promenljivih ili prekidanje procesa ostalih korisnika.

en: Allows creating and dropping indexes.
sr@latin: Dozvoljava kreiranje i brisanje ključeva.

en: Allows creating new databases and tables.
sr@latin: Dozvoljava kreiranje novih baza i tabela.

en: Allows creating new tables.
sr@latin: Dozvoljava kreiranje novih tabela.

en: Allows creating new views.
sr@latin: Dozvoli kreiranje novih pogleda.

en: Allows creating stored routines.
sr@latin: Dozvoljava pravljenje sačuvanih rutina.

en: Allows creating temporary tables.
sr@latin: Dozvoljava kreiranje privremenih tabela..

en: Allows creating, dropping and renaming user accounts.
sr@latin: Dozvoljava pravljenje, odbacivanje i preimenovanje korisničkih naloga.

en: Allows deleting data.
sr@latin: Dozvoljava brisanje podataka.

en: Allows dropping databases and tables.
sr@latin: Dozvoljava odbacivanje baza i tabela.

en: Allows dropping tables.
sr@latin: Dozvoljava odbacivanje tabela.

en: Allows executing stored routines.
sr@latin: Dozvoljava izvršavanje sačuvanih rutina.

en: Allows importing data from and exporting data into files.
sr@latin: Dozvoljava uvoz podataka i njihov izvoz u datoteke.

en: Allows inserting and replacing data.
sr@latin: Dozvoljava umetanje i zamenu podataka.

en: Allows locking tables for the current thread.
sr@latin: Dozvoljava zaključavanje tabela tekućim procesima.

en: Allows performing SHOW CREATE VIEW queries.
sr@latin: Dozvoljava izvršavanje SHOW CREATE VIEW upita.

en: Allows reading data.
sr@latin: Dozvoljava čitanje podataka.

en: Allows reloading server settings and flushing the server's caches.
sr@latin: Dozvoljava ponovno učitavanje podešavanja servera i pražnjenje keša servera.

en: Allows shutting down the server.
sr@latin: Dozvoljava gašenje servera.

en: Allows the user to ask where the slaves / masters are.
sr@latin: Daje pravo korisniku da pita gde su glavni/pomoćni serveri.

en: Alter table order by
sr@latin: Promeni redosled u tabeli

en: An index has been added on %s.
sr@latin: Ključ je upravo dodat %s.

en: Analysing & loading logs. This may take a while.
sr@latin: Analiziranje i učitavanje dnevnika. Ovo može da potraje neko vreme.

en: Analysing logs
sr@latin: Analiziranje logova

en: Analyze table
sr@latin: Analiziraj tabelu

en: Analyzing…
sr@latin: Aniliziram…

en: Angular links
sr@latin: Uglaste veze

en: Any
sr@latin: Bilo koji

en: Any host
sr@latin: Bilo koji domaćin

en: Any user
sr@latin: Bilo koji korisnik

en: Arabic
sr@latin: Arapski

en: Armenian
sr@latin: Jermenski

en: Ascending
sr@latin: Rastući

en: Attributes
sr@latin: Atributi

en: Aug
sr@latin: Avg

en: August
sr@latin: Avgust

en: Authenticating…
sr@latin: Autentikacija…

en: Authentication
sr@latin: Autentikacija

en: Autoextend increment
sr@latin: Korak automatskog proširenja

en: Automatic recovery mode
sr@latin: Režim automatskog oporavka

en: Automatically create versions
sr@latin: Automatski kreiraj verzije

en: Available MIME types
sr@latin: Dostupni MIME-tipovi

en: Average load
sr@latin: Prosečno opterećenje

en: Back
sr@latin: Nazad

en: Bad parameters!
sr@latin: Pogrešni parametri!

en: Bad type!
sr@latin: Pogrešan tip!

en: Baltic
sr@latin: Baltički

en: Basic settings
sr@latin: Osnovne postavke

en: Binary
sr@latin: Binarni

en: Binary - do not edit
sr@latin: Binarni - ne menjaj

en: Binary log
sr@latin: Binarni dnevnik

en: Blowfish secret
sr@latin: Blowfish tajni ključ

en: Bookmark this SQL query
sr@latin: Zapamti SQL-upit

en: Bookmarked SQL query
sr@latin: Zapamćen SQL-upit

en: Both
sr@latin: Oba

en: Browse
sr@latin: Pregled

en: Browse foreign values
sr@latin: Pregledaj strane vrednosti

en: Browse mode
sr@latin: Režim pregleda

en: Browse your computer:
sr@latin: Pretražite vaš kompjuter:

en: Browser transformation
sr@latin: Tranformacije čitača

en: Browsing
sr@latin: Pregledanje

en: Buffer Pool
sr@latin: Skup prihvatnika

en: Buffer Pool Activity
sr@latin: Aktivnost skupa prihvatnika

en: Buffer Pool Usage
sr@latin: Korišćenje skupa prihvatnika

en: Buffer pool size
sr@latin: Veličina prihvatnika

en: Buffered memory
sr@latin: Baferisana memorija

en: Build Query
sr@latin: Napravi upit

en: Bulgarian
sr@latin: Bugarski

en: Busy pages
sr@latin: Zauzete strane

en: Bytes received
sr@latin: Primljeno bajtova

en: Bytes sent
sr@latin: Poslato bajtova

en: CHAR columns editing
sr@latin: Uređenje CHAR kolona

en: CHAR textarea columns
sr@latin: CHAR textarea kolone

en: CHAR textarea rows
sr@latin: CHAR textarea redovi

en: CREATE DATABASE before copying
sr@latin: CREATE DATABASE pre kopiranja

en: CSV for MS Excel
sr@latin: CSV za MS Excel

en: CSV using LOAD DATA
sr@latin: CSV koristeći LOAD DATA

en: Cached memory
sr@latin: Keširana memorija

en: Cached queries are removed due to low query cache memory from the query cache.
sr@latin: Keširani upiti su uklonjeni iz keša zbog male količine keš memorije.

en: Can not find signon authentication script:
sr@latin: Ne mogu da nađem signon skript za autentikaciju:

en: Can't copy table to same one!
sr@latin: Ne mogu da kopiram tabelu u samu sebe!

en: Can't move table to same one!
sr@latin: Ne mogu da premestim tabelu u samu sebe!

en: Can't rename index to PRIMARY!
sr@latin: Ne mogu da promenim ključ u PRIMARY (primarni) !

en: Cancel
sr@latin: Otkaži

en: Cancel request
sr@latin: Otkaži zahtev

en: Cannot connect: invalid settings.
sr@latin: Ne mogu da se povežem: neispravna podešavanja.

en: Cannot log in to the MySQL server
sr@latin: Ne mogu da se prijavim na MySQL server

en: Cannot save UI property "%s". The changes made will not be persistent after you refresh this page. Please check if the table structure has been changed.
sr@latin: Nemoguće snimiti svojstvo korisničkog interfejsa "%s". Napravljene izmene neće biti trajne nakon osveženja ove strane. Molimo vas da proverite da li je struktura tabele izmenjena.

en: Cardinality
sr@latin: Kardinalnost

en: Central European
sr@latin: Centralnoevropski

en: Change
sr@latin: Promeni

en: Change password
sr@latin: Promeni lozinku

en: Change settings
sr@latin: Izmeni podešavanja

en: Change to %s
sr@latin: Promeni u %s

en: Changes tracking
sr@latin: Praćenje promena

en: Character Sets and Collations
sr@latin: Karakter setovi i sortiranje

en: Character set of the file
sr@latin: Karakter set datoteke

en: Character set of the file:
sr@latin: Karakter set datoteke:

en: Charset
sr@latin: Karakter set

en: Charsets
sr@latin: Kodne strane

en: Chart
sr@latin: Grafikon

en: Chart Title
sr@latin: Naslov grafikona

en: Chart columns
sr@latin: Kolone grafikona

en: Chart title
sr@latin: Naslov grafikona

[ctx: Chart type]
en: Bar
sr@latin: Traka

[ctx: Chart type]
en: Column
sr@latin: Kolona

[ctx: Chart type]
en: Pie
sr@latin: Kružni grafikon

[ctx: Chart type]
en: Spline
sr@latin: Kriva

en: Check
sr@latin: Provera

en: Check config file permissions
sr@latin: Proveri prava pristupa knfiguracione datoteke

en: Check privileges for database "%s".
sr@latin: Proveri privilegije za bazu "%s".

en: Check referential integrity:
sr@latin: Proveri referencijalni integritet:

en: Check table
sr@latin: Proveri tabelu

en: Check tables having overhead
sr@latin: Proveri tabele koje imaju prekoračenja

en: Choose column to display
sr@latin: Izaberi kolonu za prikaz

en: Clear
sr@latin: Obriši

en: Click a data point to view and possibly edit the data row.
sr@latin: Klikni na tačku sa podacima da bi video ili eventualno izmenio red podataka.

en: Click to dismiss this notification
sr@latin: Kliknite da bi ste zatvorili ovo obaveštenje

en: Click to toggle
sr@latin: Kliknite da biste zamenili

en: Close
sr@latin: Zatvori

en: Closed
sr@latin: Zatvoreno

en: Collation
sr@latin: Sortiranje

en: Column
sr@latin: Kolona

en: Column %s has been dropped.
sr@latin: Kolona %s je obrisana.

en: Column names
sr@latin: Imena kolona

en: Column names in first row
sr@latin: Imena kolona u prvom redu

en: Column names:
sr@latin: Imena kolona:

en: Column-specific privileges
sr@latin: Privilegije vezane za kolone

en: Columns
sr@latin: Kolone

en: Columns enclosed with:
sr@latin: Kolone uokvirene sa:

en: Columns escaped with:
sr@latin: Kolone eskejpovane sa:

en: Columns separated with:
sr@latin: Kolone razdvojene sa:

en: Command
sr@latin: Naredba

en: Comment
sr@latin: Komentar

en: Comments
sr@latin: Komentari

en: Compress on the fly
sr@latin: Kompresija u letu

en: Compression
sr@latin: Kompresija

en: Compression:
sr@latin: Kompresija:

en: Configuration file
sr@latin: Konfiguraciona datoteka

en: Configuration has been saved.
sr@latin: Konfiguracija je sačuvana.

en: Configuration saved.
sr@latin: Podešavanja su sačuvana.

en: Configuration storage
sr@latin: Skladište konfiguracije

en: Confirm DROP queries
sr@latin: Potvrdi DROP upite

en: Connection for controluser as defined in your configuration failed.
sr@latin: Konekcija za controluser-a, onako kako je definisana u vašoj konfiguraciji, nije uspela.

en: Connection type
sr@latin: Tip povezivanja

en: Connections
sr@latin: Veze

en: Connections / Processes
sr@latin: Veze / Procesi

en: Constraints for dumped tables
sr@latin: Ograničenja za izvezene tabele

en: Constraints for table
sr@latin: Ograničenja za tabele

en: Containing the word:
sr@latin: Sadrži reč:

en: Content of table @TABLE@
sr@latin: Sadržaj tabele @TABLE@

en: Continue insertion with %s rows
sr@latin: Nastavi umetanje sa %s redova

en: Continued table caption
sr@latin: Nastavljen komentar tabele

en: Contribute
sr@latin: Doprinesi

en: Control host
sr@latin: Kontrolni domaćin

en: Copy
sr@latin: Kopiraj

en: Copy table to (database<b>.</b>table)
sr@latin: Kopiraj tabelu u (baza<b>.</b>tabela)

en: Copy table with prefix
sr@latin: Kopiraj tabelu sa prefiksom

en: Could not import configuration
sr@latin: Nije moguće uvesti konfiguraciju

en: Could not load default configuration from: %1$s
sr@latin: Ne mogu da učitam podrazumevanu konfiguraciju iz: "%1$s"

en: Could not load export plugins, please check your installation!
sr@latin: Nije moguće učitati dodatke za izvoz, molimo proverite svoju instalaciju!

en: Could not load import plugins, please check your installation!
sr@latin: Ne mogu da učitam dodatke za uvoz, molim proverite svoju instalaciju!

en: Could not save configuration
sr@latin: Nije moguće snimiti konfiguraciju

en: Create
sr@latin: Napravi

en: Create an index on &nbsp;%s&nbsp;columns
sr@latin: Kreiraj indeks na &nbsp;%s&nbsp;kolonama

en: Create database
sr@latin: Napravi bazu

en: Create database with same name and grant all privileges.
sr@latin: Napravi bazu sa istim imenom i dodaj sve privilegije.

en: Create relation
sr@latin: Napravi relaciju

en: Create table
sr@latin: Napravi tabelu

en: Create version
sr@latin: Kreiraj verziju

en: Create view
sr@latin: Napravi pogled

en: Created
sr@latin: Kreirano

en: Creation
sr@latin: Napravljeno

en: Creation/Update/Check dates
sr@latin: Datumi kreiranja/ažuriranja/provere

en: Croatian
sr@latin: Hrvatski

en: Current amount of Questions: %s
sr@latin: Trenutna količina pitanja: %s

en: Current settings
sr@latin: Trenutna podešavanja

en: Current version: %s
sr@latin: Trenutna verzija: %s

en: Custom - display all possible options
sr@latin: Prilagođeni prikaz svih mogućih opcija

en: Custom - display all possible options to configure
sr@latin: Prilagođeno - prikazuje sve moguće opcije za konfigurisanje

en: Custom - like above, but without the quick/custom choice
sr@latin: Prilagođeno - kao iznad, ali bez izbora brzo/prilagođeno

en: Customize default options
sr@latin: Prilagodi podrazumevane opcije

en: Customize export options
sr@latin: Podešavanje opcija izvoza

en: Customize import defaults
sr@latin: Podešavanje podrazumevanih opcija uvoza

en: Cyrillic
sr@latin: Ćirilični

en: Czech
sr@latin: Češki

en: Czech-Slovak
sr@latin: Češko-slovački

en: Danish
sr@latin: Danski

en: Data
sr@latin: Podaci

en: Data dump options
sr@latin: Opcije za izvoz podataka

en: Data files
sr@latin: Datoteke sa podacima

en: Data home directory
sr@latin: Osnovni direktorijum podataka

en: Data only
sr@latin: Samo podaci

en: Data point content
sr@latin: Sadržaj tačke podataka

en: Data pointer size
sr@latin: Veličina pokazivača podataka

en: Database
sr@latin: Baza podataka

en: Database %1$s has been created.
sr@latin: Baza %1$s je kreirana.

en: Database %s has been dropped.
sr@latin: Baza %s je odbačena.

en: Database Log
sr@latin: Log baze podataka

en: Database comment
sr@latin: Komentar baze

en: Database name
sr@latin: Naziv baze

en: Database name template
sr@latin: Šablon imena baze

en: Database seems to be empty!
sr@latin: Baza je izgleda prazna!

en: Database server
sr@latin: Server baze podataka

en: Database tree separator
sr@latin: Separator drveta baze

en: Database-specific privileges
sr@latin: Privilegije vezane za bazu

en: Databases
sr@latin: Baze

en: Databases statistics
sr@latin: Statistika baze

en: Date
sr@latin: Datum

en: Debug SQL
sr@latin: Debagovanje SQL-a

en: December
sr@latin: Decembar

en: Default
sr@latin: Podrazumevano

en: Default database tab
sr@latin: Podrazumevana kartica baze

en: Default server tab
sr@latin: Podrazumevana kartica servera

en: Default sorting order
sr@latin: Podrazumevani redosled sortiranja

en: Default table tab
sr@latin: Podrazumevana kartica tabele

en: Default theme %s not found!
sr@latin: Nije pronađena podrazumevana tema %s!

en: Default title
sr@latin: Podrazumevani naslov

en: Definition
sr@latin: Definicija

en: Defragment table
sr@latin: Defragmentiraj tabelu

en: Delayed inserts
sr@latin: Odložena umetanja

en: Delete
sr@latin: Obriši

en: Delete all cookies on logout
sr@latin: Obriši sve kukije nakon odjavljivanja

en: Delete data or table
sr@latin: Brisanje podataka ili tabele

en: Delete relation
sr@latin: Obriši relaciju

en: Delete the matches for the %s table?
sr@latin: Obriši rezultate pretrage za %s tabelu?

en: Delete the table (DROP)
sr@latin: Brisanje tabele (DROP)

en: Delete tracking data row from report
sr@latin: Obriši red sa podacima o praćenju iz izveštaja

en: Deleting
sr@latin: Brisanje

en: Deleting %s
sr@latin: Brišem %s

en: Deleting tracking data
sr@latin: Brisanje podataka o praćenju

en: Delimiter
sr@latin: Graničnik

en: Descending
sr@latin: Opadajući

en: Description
sr@latin: Opis

en: Designer
sr@latin: Dizajner

en: Developer
sr@latin: Programer

en: Differential
sr@latin: Diferencijalni

en: Direct links
sr@latin: Direktne veze

en: Direction
sr@latin: Pravac

en: Dirty pages
sr@latin: Prljave strane

en: Disable %s
sr@latin: Onemogući %s

en: Disable foreign key checks
sr@latin: Isključi provere stranih ključeva

en: Disable multi table maintenance
sr@latin: Isključi multi-tabelarno održavanje

en: Disable the table maintenance mass operations, like optimizing or repairing the selected tables of a database.
sr@latin: Isključi masovne operacije održavanja tabela, kao što su optimizacija ili popravljanje izabranih tabela iz baze.

en: Disabled
sr@latin: Onemogućeno

en: Display Features
sr@latin: Prikaži osobine

en: Display MIME types
sr@latin: Prikaži MIME tipove

en: Display chart
sr@latin: Prikaži grafikon

en: Display columns table
sr@latin: Prikaži kolone tabele

en: Display comments
sr@latin: Prikaži komentare

en: Display foreign key relationships
sr@latin: Prikaži relacije stranih ključeva

[ctx: Display format]
en: Table
sr@latin: Tabela

en: Display logo
sr@latin: Prikaži logo

en: Display order:
sr@latin: Redosled prikaza:

en: Display relational schema
sr@latin: Prikaži relacionu šemu

en: Display servers as a list
sr@latin: Prikaži servere u obliku liste

en: Display servers selection
sr@latin: Prikaži izbor servera

en: Displaying Column Comments
sr@latin: Prikazujem komentare kolone

en: Displays a TIME, TIMESTAMP, DATETIME or numeric unix timestamp column as formatted date. The first option is the offset (in hours) which will be added to the timestamp (Default: 0). Use second option to specify a different date/time format string. Third option determines whether you want to see local date or UTC one (use "local" or "utc" strings) for that. According to that, date format has different value - for "local" see the documentation for PHP's strftime() function and for "utc" it is done using gmdate() function.
sr@latin: Prikazuje TIME, TIMESTAMP, DATETIME ili numeričku unix timestamp kolonu kao formatiran datum. Prva opcija je razlika (u časovima) koja će biti dodata na timestamp (Podrazumevano: 0). Druga opcija se koristi za zadavanje različitog datum/vreme format stringa. Treća opcija određuje da li želiš da vidiš lokalno vreme ili UTC vreme (koristi "local" ili "utc" stringove). Zbog toga, format datuma ima drugačiju vrednost - za "local" pogledaj dokumentaciju za PHP funkciju strftime() a za "utc" se koristi funkcija gmdate().

en: Displays a clickable thumbnail. The options are the maximum width and height in pixels. The original aspect ratio is preserved.
sr@latin: Prikazuje umanjenu sliku na koju je moguće kliknuti. Opcije su maksimalna širina i visina u pikselima. Čuva originalni odnos.

en: Displays a link to download the binary data of the column. You can use the first option to specify the filename, or use the second option as the name of a column which contains the filename. If you use the second option, you need to set the first option to the empty string.
sr@latin: Prikazuje link za preuzimanje binarnih podataka iz kolone. Možete koristiti prvu opciju da zadate ime datoteke, ili da koristite drugu opciju da zadate ime kolone koja sadrzi naziv datoteke. Ako koristite drugu opciju, neophodno je da prvu postavite na prazan string.

en: Displays a link to download this image.
sr@latin: Prikazuje link ka ovoj snimci (npr. direktno preuzimanje iz BLOB-a).

en: Displays a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "http://www.example.com/". The second option is a title for the link.
sr@latin: Prikazuje link; kolona sadrži ime datoteke. Prva opcija je URL prefiks kao "http://www.example.com/". Druga opcija je naslov za link.

en: Displays a part of a string. The first option is the number of characters to skip from the beginning of the string (Default 0). The second option is the number of characters to return (Default: until end of string). The third option is the string to append and/or prepend when truncation occurs (Default: "…").
sr@latin: Pokazuje deo stringa. Prva opcija je broj znakova koje treba preskočiti od početka stringa (podrazumevano 0). Druga opcija je broj vraćenih znakova (podrazumevano: do kraja stringa). Treća opcija je string koji se dodaje kada dođe do odsecanja (podrazumevano: …) .

en: Displays an image and a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "http://www.example.com/". The second and third options are the width and the height in pixels.
sr@latin: Prikazuje sliku i link; kolona sadrži ime datoteke. Prva opcija je URL prefiks kao "http://www.example.com/". Druga i treća opcija su širina i dužina u pikselima.

en: Displays hexadecimal representation of data. Optional first parameter specifies how often space will be added (defaults to 2 nibbles).
sr@latin: Prikazuje heksadecimalni prikaz podataka. Opcioni prvi parametar određuje koliko često se dodaje prazno mesto (podrazumevano svaka 2 nibla).

en: Displays the contents of the column as-is, without running it through htmlspecialchars(). That is, the column is assumed to contain valid HTML.
sr@latin: Prikazuje sadžaj kolone kakva je, bez propuštanja kroz htmlspecialchars(). T.j. podrazumeva se da kolona sadrži ispravan HTML.

en: Distribution
sr@latin: Distribucija

en: Divided by %s
sr@latin: Podeljeno sa %s

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
sr@latin: Napravi "upit po primeru" (džoker: "%")

en: Do a "query by example" (wildcard: "%") for two different columns
sr@latin: Napravi "upit po primeru" (džoker: "%") za dve različite kolone

en: Do not abort on INSERT error
sr@latin: Ne prekidaj izvršavanje ako se desi greška kod umetanja

en: Do not change the password
sr@latin: Nemoj da menjaš lozinku

en: Do not import empty rows
sr@latin: Ne uvozi prazne redove

en: Do not use AUTO_INCREMENT for zero values
sr@latin: Ne koristi AUTO_INCREMENT za nulte vrednosti

en: Do you really want to execute "%s"?
sr@latin: Da li stvarno hoćete da izvršite "%s"?

en: Documentation
sr@latin: Dokumentacija

en: Donate
sr@latin: Doniraj

en: Done
sr@latin: Gotovo

en: Drop
sr@latin: Odbaci

en: Drop the database (DROP)
sr@latin: Ukloni bazu i njen sadržaj

en: Drop the databases that have the same names as the users.
sr@latin: Odbaci baze koje se zovu isto kao korisnici.

en: Dropping Primary Key/Index
sr@latin: Brisanje Primarnog ključa/Indeks-a

en: Dump all rows
sr@latin: Izbaci sve redove

en: Dump has been saved to file %s.
sr@latin: Sadržaj baze je sačuvan u datoteku %s.

en: Dump some row(s)
sr@latin: Izbaci neke redove

en: Dump table
sr@latin: Obriši tabelu

en: Dumping data for table
sr@latin: Prikaz podataka tabele

en: ENUM/SET editor
sr@latin: ENUM/SET uređivač

en: Each point represents a data row.
sr@latin: Svaka tačka pretsavlja jedan red podataka.

en: Edit
sr@latin: Promeni

en: Edit event
sr@latin: Izmeni događaj

en: Edit mode
sr@latin: Režim uređenja

en: Edit next row
sr@latin: Uredi sledeći red

en: Edit routine
sr@latin: Izmena rutine

en: Edit trigger
sr@latin: Izmeni okidač

en: Edit view
sr@latin: Uredi pogled

en: Edit/Insert
sr@latin: Uredi/Umetni

en: Effective
sr@latin: Efektivne

en: EiB
sr@latin: EB

en: Empty
sr@latin: Isprazni

en: Enable %s
sr@latin: Omogući %s

en: Enable highlighting
sr@latin: Omogući naglašavanje

en: Enable the thread cache by setting {thread_cache_size} > 0.
sr@latin: Omogući keš niti tako što ćeš postaviti {thread_cache_size} > 0.

en: Enabled
sr@latin: Omogućeno

en: Enclose export in a transaction
sr@latin: Obavi izvoz u transakciji

en: Enclose table and column names with backquotes
sr@latin: Stavi imena tabela i kolona u komentar

en: Encoding Conversion:
sr@latin: Konverzija kodiranja:

[ctx: End of recurring event]
en: End
sr@latin: Kraj

en: Engines
sr@latin: Skladištenja

en: English
sr@latin: Engleski

en: Error
sr@latin: Greška

en: Error in ZIP archive:
sr@latin: Greška u ZIP arhivi:

en: Error reading data:
sr@latin: Greška kod čitanja podataka:

en: Error while creating PDF:
sr@latin: Greška prilikom kreiranja PDF-a:

en: Error while moving uploaded file.
sr@latin: Greška kod premeštanja primljene datoteke.

en: Error: relation already exists.
sr@latin: Greška: relacija već postoji.

en: Estonian
sr@latin: Estonski

en: Event
sr@latin: Događaji

en: Event %1$s has been created.
sr@latin: Događaj %1$s je kreiran.

en: Event %1$s has been modified.
sr@latin: Događaj %1$s je izmenjen.

en: Event name
sr@latin: Ime događaja

en: Event type
sr@latin: Vrsta događaja

en: Events
sr@latin: Događaji

en: Excel edition
sr@latin: Excel izdanje

en: Excel edition:
sr@latin: Excel izdanje:

en: Except
sr@latin: Izuzev

en: Execute
sr@latin: Izvrši

en: Execute every
sr@latin: Izvrrši svaki

en: Execution results of routine %s
sr@latin: Rezultat izvršavanja rutine %s

en: Existing configuration file (%s) is not readable.
sr@latin: Postojeću konfiguracionu datoteku (%s) nije moguće pročitati.

en: Explain SQL
sr@latin: Objasni SQL

en: Explain output
sr@latin: Objasni izlaz

en: Export
sr@latin: Izvoz

en: Export as %s
sr@latin: Izvezi kao %s

en: Export contents
sr@latin: Izvoz sadržajaTip izvoza

en: Export defaults
sr@latin: Podrazumevane opcije izvoza

en: Export method
sr@latin: Način izvoza

en: Export of event %s
sr@latin: Izvoz događaja %s

en: Export of routine %s
sr@latin: Izvoz rutine %s

en: Export of trigger %s
sr@latin: Izvoz okidača %s

en: Export time in UTC
sr@latin: Izvezi vreme u UTC

en: Export type
sr@latin: Tip izvoza

en: Exporting databases from the current server
sr@latin: Izvoz baza sa tekućeg servera

en: Exporting rows from "%s" table
sr@latin: Izvoz redova iz "%s" tabele

en: Exporting tables from "%s" database
sr@latin: Izvoz tabela iz "%s" baze

en: Extra
sr@latin: Dodatno

en: Extra parameters for iconv
sr@latin: Dodatni parametri za iconv

en: Failed attempts
sr@latin: Neuspelih pokušaja

en: Failed building chart grid with imported config. Resetting to default config…
sr@latin: Neuspelo formiranje grafikona sa uvezenom konfiguracijom. Resetujem na podrazumevanu konfiguraciju…

en: Failed parsing config file. It doesn't seem to be valid JSON code.
sr@latin: Neuspelo analiziranje konfiguracione datoteke. Izgleda da sadržaj nije u validnom JSON formatu.

en: Failed to cleanup table UI preferences (see $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)
sr@latin: Neuspelo brisanje podešavanja korisničkog interfejsa tabele (pogledajte $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)

en: Failed to write file to disk.
sr@latin: Neuspelo upisivanje datoteke na disk.

en: Features
sr@latin: Karakteristike

en: February
sr@latin: Februar

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
sr@latin: Datoteka %s već postoji na serveru, promenite ime datoteke ili uključite opciju prepisivanja.

en: File %s does not contain any key id
sr@latin: Datoteka %s ne sadrži ni jedan identifikator ključa

en: File name template:
sr@latin: Šablon imena datoteke:

en: File upload stopped by extension.
sr@latin: Prijem datoteke zaustavljen zbog ekstenzije.

en: File uploads are not allowed on this server.
sr@latin: Slanje datoteka na ovaj server nije dozvoljeno.

en: File was not an uploaded file.
sr@latin: Datoteka nije upload-ovana datoteka.

en: Files
sr@latin: Datoteke

en: Filter queries by word/regexp:
sr@latin: Filtriraj upite po word/regexp:

en: Filters
sr@latin: Filteri

en: Find:
sr@latin: Traži:

[ctx: First page]
en: Begin
sr@latin: Početak

en: Flush (close) all tables
sr@latin: Očisti (zatvori) sve tabele

en: Flush query cache
sr@latin: Očisti keš upita

en: Flush the table (FLUSH)
sr@latin: Snimi sve baferovane izmene nad tabelom (FLUSH)

en: Following settings will be applied globally and reset to default on server restart:
sr@latin: Sledeća podešavanja će biti globalno primenjena i resetovana na podrazumevane vrednosti kad server bude restartovan:

en: Font size
sr@latin: Veličina fonta

en: For default values, please enter just a single value, without backslash escaping or quotes, using this format: a
sr@latin: Za podrazumevanu vrednost, unesite samo jednu vrednost, bez kosih crta ili navodnika u ovom obliku: a

en: Force SSL connection
sr@latin: Obavezno koristi SSL vezu

en: Foreign key dropdown order
sr@latin: Redosled stranih ključeva u padajućoj listi

en: Foreign key limit
sr@latin: Ograničenje stranog ključa

en: Format of imported file
sr@latin: Format datoteka za uvoz

en: Format-specific options:
sr@latin: Opcije specifične za format:

en: Formats text as SQL query with syntax highlighting.
sr@latin: Formatira tekst kao SQL upit sa obeležavanjem sintakse.

en: Fr
sr@latin: Pe

en: Free memory
sr@latin: Slobodna memorija

en: Free pages
sr@latin: Slobodne strane

en: Fri
sr@latin: Pet

en: Friday
sr@latin: Petak

en: From
sr@latin: Iz

en: From general log
sr@latin: Iz glavnog dnevnika

en: From slow log
sr@latin: Iz dnevnika sporih upita

en: Full start
sr@latin: Kompletan start

en: Full stop
sr@latin: Kompletan stop

en: Full texts
sr@latin: Potpuni tekstovi

en: Fulltext
sr@latin: Tekst ključ

en: Function
sr@latin: Funkcija

en: Functions
sr@latin: Funkcije

en: General
sr@latin: Opšte

en: General relation features
sr@latin: Opšte osobine relacija

en: Generate
sr@latin: Generiši

en: Generate password
sr@latin: Generiši lozinku

en: Geometry
sr@latin: Geometrija

en: Georgian
sr@latin: Gruzijski

en: German
sr@latin: Nemački

en: GiB
sr@latin: GB

en: Gives access to the complete list of databases.
sr@latin: Daje pristup kompletnoj listi baza.

en: Global privileges
sr@latin: Globalne privilegije

en: Global value
sr@latin: Globalna vrednost

en: Go
sr@latin: Kreni

en: Go back to previous page
sr@latin: Nazad na prethodnu stranu

en: Go back to this page
sr@latin: Vrati se na ovu stranu

en: Go to database: %s
sr@latin: Idi na bazu: %s

en: Go to table: %s
sr@latin: Idi na tabelu: %s

en: Grant
sr@latin: Omogući

en: Grant all privileges on database "%s".
sr@latin: Dodeli sva prava pristupa za bazu "%s".

en: Grant all privileges on wildcard name (username\_%).
sr@latin: Daj sve privilegije na imenu sa džokerima (korisničko_ime\_%).

en: Greek
sr@latin: Grčki

en: Group queries, ignoring variable data in WHERE clauses
sr@latin: Grupisanje upita, ignoriši promenljive vrednosti u WHERE klauzulama

en: Handler
sr@latin: Rukovalac

en: Hardware authentication failed!
sr@latin: Hardverska autentikacija nije uspela!

en: Has no effect in this MySQL version.
sr@latin: Nema efekta u ovoj verziji MySQL-a.

en: Hebrew
sr@latin: Hebrejski

en: Help
sr@latin: Pomoć

en: Hide
sr@latin: Sakrij

en: Hide browser transformation
sr@latin: Sakrij transformacije pregledača

en: Hide databases
sr@latin: Sakrij baze

en: Hide query box
sr@latin: Sakrij okvir sa upitima

en: Hide search criteria
sr@latin: Sakrij kriterijume za pretragu

en: Hide search results
sr@latin: Sakrij tezultate pretrage

en: Hide/Show Tables with no relation
sr@latin: Sakrij/prikaži tabele bez relacija

en: Hide/Show all
sr@latin: Sakrij/prikaži sve

en: Highlight pointer
sr@latin: Pokazivač isticanja

en: Highlight selected rows.
sr@latin: Istakni izabrane redove.

en: Home
sr@latin: Početna strana

en: Host
sr@latin: Domaćin

en: Host authorization order
sr@latin: Redosled autorizacije hostova

en: Host authorization rules
sr@latin: Pravila autorizacije hostova

en: Hour
sr@latin: Čas

en: Hovering over a point will show its label.
sr@latin: Ako zadržite kursor miša iznad tačke biće prikazan opis.

en: How many temporary files mysqld has created.
sr@latin: Koliko privremenih datoteka je mysqld napravio.

en: How to use
sr@latin: Kako se koristi

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
sr@latin: Međutim, pri poslednjem pokretanju podaci nisu bili obrađeni, što obično znači da phpMyAdmin neće biti u mogućnosti da završi ovaj uvoz osim ako ne povećate vremenska ograničenja u PHP-u.

en: Hungarian
sr@latin: Mađarski

en: Icelandic
sr@latin: Islandski

en: If column type is "enum" or "set", please enter the values using this format: 'a','b','c'…<br />If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
sr@latin: Ako je polje "enum" ili "set", unesite vrednosti u formatu: 'a','b','c'…<br />Ako vam treba obrnuta kosa crta ("\") ili apostrof ("'") koristite ih u izbegnutom (escaped) obliku (na primer '\\xyz' ili 'a\'b').

en: If the temporary file used for fast MyISAM index creation would be larger than using the key cache by the amount specified here, prefer the key cache method.
sr@latin: Ako bi privremena datoteka koja se koristi za brzo kreiranje MyISAM indeksa bila veća nego pri korišćenju keša ključeva za ovde zadatu vrednost, radije koristi metod keširanja ključeva.

en: If this value is greater than 1, MyISAM table indexes are created in parallel (each index in its own thread) during the repair by sorting process.
sr@latin: Ako je vrednost veća od 1, indeksi MyISAM tabela se paralelno kreiraju (svaki indeks u sopstvenoj niti) za vreme procesa popravke sortiranjem.

en: Ignore
sr@latin: Ignoriši

en: Ignore multiple statement errors
sr@latin: Ignoriši greške kod višestrukih iskaza

en: Immediate table locks %%
sr@latin: %% neposrednog zaključavanja tabela

en: Immediate table locks: %s%%, this value should be above 95%%
sr@latin: Trenutno zaključavanje tabela: %s%%, ova vrednost bi trebalo da bude iznad 95%%

en: Import
sr@latin: Uvoz

en: Import / export
sr@latin: Izvoz/uvoz

en: Import currencies ($5.00 to 5.00)
sr@latin: Uvezi valute ($5.00 do 5.00)

en: Import defaults
sr@latin: Podrazumevane opcije uvoza

en: Import from file
sr@latin: Uvoz iz datoteke

en: Import has been successfully finished, %d queries executed.
sr@latin: Uvoz je uspešno završen, izvršeno je %d upita.

en: Import monitor configuration
sr@latin: Podešavanje Import monitor-a

en: Import percentages as proper decimals (12.00% to .12)
sr@latin: Uvezi procente kao prave decimalne brojeve (12.00% kao .12)

en: Importing into the current server
sr@latin: Uvoz na trenutni server

en: Importing into the database "%s"
sr@latin: Uvoz u bazu "%s"

en: Importing into the table "%s"
sr@latin: Uvoz u tabelu "%s"

en: Include table caption
sr@latin: Uključi komentar tabele

en: Includes all privileges except GRANT.
sr@latin: Uključuje sve privilegije osim GRANT.

en: Increase {thread_cache_size}.
sr@latin: Povećaj {thread_cache_size}.

en: Index
sr@latin: Ključ

en: Index %s has been dropped.
sr@latin: Indeks %s je obrisan.

en: Index name:
sr@latin: Ime ključa :

en: Index type:
sr@latin: Tip ključa :

en: Indexes
sr@latin: Indeksi

en: Information
sr@latin: Informacije

en: Initial state for sliders
sr@latin: Početno stanje za klizače

en: InnoDB Status
sr@latin: InnoDB status

en: InnoDB buffer pool size
sr@latin: Veličina InnoDB prostora za bafere

en: InnoDB is usually the better choice for table engines.
sr@latin: InnoDB je obično bolji izbor.

en: InnoDB log size
sr@latin: Veličina InnoDB log-a

en: Insert
sr@latin: Novi zapis

en: Insert another new row
sr@latin: Dodaj još jedan novi red

en: Insert as new row
sr@latin: Unesi kao novi red

en: Inside column:
sr@latin: Unutar kolone::

en: Inside tables:
sr@latin: Unutar tabela:

en: Instructions
sr@latin: Instrukcije

en: Insufficient space to save the file %s.
sr@latin: Nedovoljno prostora za snimanje datoteke %s.

en: Internal relation
sr@latin: Unutrašnja relacija

en: Internal relations
sr@latin: Unutrašnje relacije

en: Invalid authentication method set in configuration:
sr@latin: Neispravan metod autentikacije je zadat u konfiguraciji:

en: Invalid column count in CSV input on line %d.
sr@latin: Neispravan broj kolona u CSV ulazu na liniji %d.

en: Invalid export type
sr@latin: Pogrešan tip izvoza

en: Invalid format of CSV input on line %d.
sr@latin: Neispravan format CSV ulaza na liniji %d.

en: Invalid hostname for server %1$s. Please review your configuration.
sr@latin: Neispravan naziv servera %1$s. Molimo proverite svoju konfiguraciju.

en: Invalid parameter for CSV import: %s
sr@latin: Neispravni parametri za CSV uvoz: %s

en: Invalid routine type: "%s"
sr@latin: Neispravan tip rutine: "%s"

en: Invalid server index: %s
sr@latin: Neispravan indeks servera: %s

en: Invalid table name
sr@latin: Neispravan naziv tabele

en: Is InnoDB disabled?
sr@latin: Da li je InnoDB isključen?

en: Issue
sr@latin: Pitanje

en: January
sr@latin: Januar

en: Japanese
sr@latin: Japanski

en: Joins
sr@latin: Spojevi

en: July
sr@latin: Jul

en: Jump to Log table
sr@latin: Preskoči na Log tabelu

en: Jump to database
sr@latin: Idi na bazu

en: Jump to database "%s".
sr@latin: Pređi na bazu "%s".

en: June
sr@latin: Jun

en: Justification
sr@latin: Opravdanje

en: Key cache
sr@latin: Keš ključeva

en: Keyname
sr@latin: Ime ključa

en: KiB
sr@latin: KB

en: Kill
sr@latin: Obustavi

en: Korean
sr@latin: Korejski

en: Label column
sr@latin: Označi kolonu

en: Label key
sr@latin: Oznaka ključa

en: Landscape
sr@latin: Položeno

en: Language
sr@latin: Jezik

en: Last check
sr@latin: Poslednja provera

[ctx: Last page]
en: End
sr@latin: Kraj

en: Last update
sr@latin: Poslednja izmena

en: Last version
sr@latin: Poslednja verzija

en: Latched pages
sr@latin: Zabravljene strane

en: Latvian
sr@latin: Letonski

en: Left
sr@latin: Levo

en: Length/Values
sr@latin: Dužina/Vrednost*

en: Let every user access this bookmark
sr@latin: Dozvoli svakom korisniku da pristupa ovom upamćenom upitu

en: Limit column characters
sr@latin: Ograničenje znakova kolone

en: Limits the number of commands that change any table or database the user may execute per hour.
sr@latin: Ograničava broj komandi koje menjaju tabele ili baze koje korisnik može da izvrši na sat.

en: Limits the number of new connections the user may open per hour.
sr@latin: Ograničava broj novih konekcija koje korisnik može ta otvori na sat.

en: Limits the number of queries the user may send to the server per hour.
sr@latin: Ograničava broj upita koje korisnik može da uputi serveru za sat.

en: Limits the number of simultaneous connections the user may have.
sr@latin: Ograničava broj istovremenih konekcija koje korisnik može da ima.

en: Lines terminated with:
sr@latin: Linije se završavaju sa:

en: Linestring
sr@latin: Linija teksta

en: Links to
sr@latin: Veze ka

en: List of changes
sr@latin: Lista izmena

en: Lithuanian
sr@latin: Litvanski

en: Load
sr@latin: Učitavanje

en: Loading logs
sr@latin: Učitavanje logova

en: Loading…
sr@latin: Učitavanje…

en: Local
sr@latin: Lokalni

en: Log analysed, but no data found in this time span.
sr@latin: Dnevnik analiziran, ali ništa nije pronađeno u ovom vremenskom razmaku.

en: Log buffer size
sr@latin: Veličina log bafera

en: Log cache size
sr@latin: Veličina log keša

en: Log data loaded. Queries executed in this time span:
sr@latin: Podaci iz dnevnika učitani. Upiti izvršeni u ovom vremenskom razmaku:

en: Log in
sr@latin: Prijavljivanje

en: Log name
sr@latin: Naziv dnevnika

en: Log out
sr@latin: Odjavljivanje

en: Log statistics
sr@latin: Statistike loga

en: Log table filter options
sr@latin: Opcije filtera log tabele

en: Login Information
sr@latin: Podaci o prijavi

en: Login without a password is forbidden by configuration (see AllowNoPassword)
sr@latin: Prijava bez lozinke je zabranjena u konfiguraciji (pogledajte AllowNoPassword)

en: Logo link URL
sr@latin: URL za link na logo-u

en: Long query time
sr@latin: Dugo vreme izvršavanja upita

en: MIME TYPES FOR TABLE
sr@latin: MIME TIPOVI ZA TABELU

en: MIME type
sr@latin: MIME-tipovi

en: Manage your settings
sr@latin: Upravljanje podešavanjima

en: March
sr@latin: Mart

en: Master status
sr@latin: Status Mastera

en: Max %% MyISAM key buffer ever used
sr@latin: Maksimalan %% MyISAM bafera za ključeve je ikad korišćeno

en: Max InnoDB log size
sr@latin: Maksimalna veličina InnoDB log-a

en: Max: %s%s
sr@latin: Maksimalna veličina: %s%s

en: Maximal length of created query
sr@latin: Maksimalna dužina napravljenog upita

en: Maximum databases
sr@latin: Maksimalan broj baza

en: Maximum displayed SQL length
sr@latin: Maksimalna dužina prikazanog SQL-a

en: Maximum execution time
sr@latin: Maksimalno vreme izvršavanja

en: Maximum number of rows to display
sr@latin: Maksimalni broj redova za prikaz

en: Maximum size for input field
sr@latin: Maksimalna veličina za input polje

en: Maximum size for temporary files on index creation
sr@latin: Maksimalna veličina privremenih datoteka pri kreiranju indeksa

en: Maximum size for temporary sort files
sr@latin: Maksimalna veličina privremenih datoteka za sortiranje

en: Maximum table tree depth
sr@latin: Maksimalna dubina drveta za tabele

en: Maximum tables
sr@latin: Maksimalan broj tabela

en: May
sr@latin: Maj

en: Memory limit
sr@latin: Ograničenje memorije

en: MiB
sr@latin: MB

en: Microsoft Office
sr@latin: Majkrosoft Ofis

en: Minimum size for input field
sr@latin: Minimalna veličina za input polje

en: Minor Version
sr@latin: Manja verzija

en: Minute
sr@latin: Minut

en: Missing a temporary folder.
sr@latin: Nedostaje privremeni direktorijum.

en: Missing data for %s
sr@latin: Nedostaju podaci za %s

en: Missing parameter:
sr@latin: Nedostaje parametar:

en: Missing phpMyAdmin configuration storage tables
sr@latin: Nedostaju phpMyAdmin skladišne tabele

en: Missing value in the form!
sr@latin: Nedostaje vrednost u obrascu!

en: Mo
sr@latin: Po

en: Modifications have been saved
sr@latin: Izmene su sačuvane

en: Mon
sr@latin: Pon

en: Monday
sr@latin: Ponedeljak

en: Monitor refresh failed
sr@latin: Osvežavanje monitoringa neuspešno

en: More
sr@latin: Još

en: More settings
sr@latin: Dodatna podešavanja

en: Move Menu
sr@latin: Premesti meni

en: Move table to (database<b>.</b>table)
sr@latin: Pomeri tabelu u (baza<b>.</b>tabela)

en: MyISAM concurrent inserts
sr@latin: MyISAM istovremenih upisivanja

en: MyISAM key buffer (index cache) %% used is low.
sr@latin: Upotreba MyISAM bafer ključeva (keš indeksa) %% je niska.

en: MyISAM key buffer size
sr@latin: Veličina bafera za MyISAM ključeve

en: MySQL Architecture
sr@latin: Arhitektura MySQL-a

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
sr@latin: MySQL je vratio prazan rezultat (nula redova).

en: MySQL said:
sr@latin: MySQL reče:

en: Name
sr@latin: Ime

en: Natural order
sr@latin: Prirodni redosled

en: Needed for the replication slaves.
sr@latin: Potrebno zbog pomoćnih servera za replikaciju.

en: New name
sr@latin: Novo ime

[ctx: Next month]
en: Next
sr@latin: Sledeći

[ctx: Next page]
en: Next
sr@latin: Sledeća

en: No
sr@latin: Ne

en: No Password
sr@latin: Nema lozinke

en: No Privileges
sr@latin: Nema privilegija

en: No activity within %s seconds; please log in again.
sr@latin: Nije bilo aktivnosti %s ili više sekundi, molimo prijavite se ponovo.

en: No change
sr@latin: Nema izmena

en: No data
sr@latin: Nema podataka

en: No data found
sr@latin: Nema podataka

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].
sr@latin: Nisu primljeni nikavi podaci za uvoz. Ili nije bio naveden naziv datoteke, ili veličina datoteke prevazilazi maksimalnu veličinu dozvoljenu u vašoj konfiguraciji PHP-a. Pogledajte. See [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].

en: No databases
sr@latin: Baza ne postoji

en: No databases selected.
sr@latin: Nije izabrana ni jedna baza.

en: No event with name %1$s found in database %2$s
sr@latin: Događaj sa imenom %1$s nije pronađen u bazi %2$s

en: No files found inside ZIP archive!
sr@latin: U ZIP arhivi nema datoteka!

en: No index defined!
sr@latin: Indeks nije definisan!

en: No index parts defined!
sr@latin: Delovi ključa nisu definisani!

en: No preview available.
sr@latin: Pregled ne postoji.

en: No privileges.
sr@latin: Nema privilegija.

en: No routine with name %1$s found in database %2$s
sr@latin: Rutina sa imenom %1$s nije pronađena u bazi %2$s

en: No tables found in database.
sr@latin: Tabele nisu pronađene u bazi.

en: No trigger with name %1$s found in database %2$s
sr@latin: Okidač sa imenom %1$s nije pronađen u bazi %2$s

en: No user found.
sr@latin: Ni jedan korisnik nije pronađen.

en: No users selected for deleting!
sr@latin: Nijedan korisnik nije odabran za brisanje!

en: No valid authentication key plugged
sr@latin: Ni jedan validan autentikacioni ključ nije ubačen

en: No valid image path for theme %s found!
sr@latin: Nema ispravne putanje do slika za temu %s!

en: None
sr@latin: nema

[ctx: None encoding conversion]
en: None
sr@latin: Nema

[ctx: None for default]
en: None
sr@latin: Ništa

[ctx: None privileges]
en: None
sr@latin: Nema

en: Normally, writes to the InnoDB buffer pool happen in the background. However, if it's necessary to read or create a page and no clean pages are available, it's necessary to wait for pages to be flushed first. This counter counts instances of these waits. If the buffer pool size was set properly, this value should be small.
sr@latin: Normalno se upisi u InnoDB ostavu bafera dešavaju u pozadini. Međutim, ako je neophodno pročitati ili napraviti stranu a nema dostupnih čistih strana, neophodno je sačekati da se strane prethodno očiste. Ovaj brojač broji dešavanja ovih čekanja. Ako je veličina ostave bafera postavljena kako treba, ova vrednost vi trebalo da je niska.

en: Not replicated
sr@latin: Nije replikovano

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
sr@latin: Napomena: uključivanje statistika može prouzrokovati veliki saobraćaj između veb i MySQL servera.

en: Note: If the file contains multiple tables, they will be combined into one.
sr@latin: Imajte u vidu: Ako datoteka sadrži više tabela, one će biti kombinovane u jednu.

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
sr@latin: Napomena: Postavljanje ovih opcija na 0 (nulu) uklanja ograničenja.

en: Note: phpMyAdmin gets the users' privileges directly from MySQL's privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, you should %sreload the privileges%s before you continue.
sr@latin: Napomena: phpMyAdmin uzima privilegije korisnika direktno iz MySQL tabela privilegija. Sadržaj ove tabele može se razlikovati od privilegija koje server koristi ako su vršene ručne izmene. U tom slučaju %sponovo učitajte privilegije%s pre nego što nastavite.

en: November
sr@latin: Novembar

en: Nowhere
sr@latin: Nigde

en: Number of columns
sr@latin: Broj kolona

en: Number of inserted rows
sr@latin: Broj umetnutih redova

en: Number of rows per page
sr@latin: Broj redova po strani

en: Number of rows:
sr@latin: Broj redova:

en: OK
sr@latin: U redu

en: Object creation options
sr@latin: Opcije kreiranja objekata

en: Oct
sr@latin: Okt

en: October
sr@latin: Oktobar

en: Official Homepage
sr@latin: phpMyAdmin veb sajt

en: On a busy server, the byte counters may overrun, so those statistics as reported by the MySQL server may be incorrect.
sr@latin: Na zaposlenom serveru brojači bajtova mogu da se preliju (overrun), tako da te statistike, onako kako ih prijavljuje MySQL server, mogu biti netačne.

en: On completion preserve
sr@latin: Po okončanju sačuvaj

en: Open
sr@latin: Otvori

en: Open new phpMyAdmin window
sr@latin: Otvori novi phpMyAdmin prozor

en: Operations
sr@latin: Operacije

en: Optimize queries and/or use InnoDB to reduce lock wait.
sr@latin: Optimizuj upite i/ili iskoristi InnoDB za smanjenje čekanja kod zaključavanja.

en: Optimize table
sr@latin: Optimizuj tabelu

en: Options
sr@latin: Opcije

en: Or
sr@latin: ili

en: Orientation
sr@latin: Orijentacija

en: Original position
sr@latin: Originalna pozicija

en: Other
sr@latin: Ostalo

en: Other core settings
sr@latin: Ostale osnovne postavke

en: Output
sr@latin: Izlaz

en: Overhead
sr@latin: Prekoračenje

en: Overwrite existing file(s)
sr@latin: Prepiši postojeće datoteke

en: Packed
sr@latin: Pakovano

en: Page name
sr@latin: Ime strane

en: Page number:
sr@latin: Broj strane:

en: Page titles
sr@latin: Naslovi strana

en: Pages containing data
sr@latin: Strane sa podacima

en: Pages to be flushed
sr@latin: Strane koje treba da budu usklađene

en: Paper size
sr@latin: Dimenzije papira

en: Partial import: allow interrupt
sr@latin: Delimični uvoz: dozvolite prekid

en: Partial import: skip queries
sr@latin: Delimični uvoz: preskoči upite

en: Partial texts
sr@latin: Parcijalni tekstovi

en: Partition maintenance
sr@latin: Održavanje particija

en: Password
sr@latin: Lozinka

en: Password:
sr@latin: Lozinka:

en: Pause monitor
sr@latin: Zaustavi praćenje

en: Pending log file writes.
sr@latin: Broj upisa u datoteku dnevnika na čekanju.

en: Percentage of MyISAM key buffer used
sr@latin: Procenat iskorišćenosti MyISAM bafera za ključeve

en: Percentage of aborted clients
sr@latin: Procenat odbačenih klijenata

en: Percentage of aborted connections
sr@latin: Procenat prekinutih veza

en: Percentage of slow queries
sr@latin: Procenat sporih upita

en: Percentage of sorts that cause temporary tables
sr@latin: Procenat sortiranja koja dovode do kreiranja privremenih tabela

en: Percentage of used connections
sr@latin: Procenat iskorišćenih veza

en: Percentage of used open files limit
sr@latin: Procenat iskorišćenosti limita otvorenih datoteka

en: Permanent query history
sr@latin: Stalna istorija upita

en: Persian
sr@latin: Persijski

en: Persistent connections
sr@latin: Trajne veze

en: PiB
sr@latin: PB

en: Please enter the values for transformation options using this format: 'a', 100, b,'c'…<br />If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
sr@latin: Molimo unesite vrednosti za opcije transformacije koristeći ovaj oblik: 'a', 100, b,'c'…<br />Ako treba da unesete obrnutu kosu crtu ("\") ili apostrof ("'") u te vrednosti, stavite obrnutu kosu crtu ispred njih (na primer '\\xyz' ili 'a\'b').

en: Please select databases:
sr@latin: Molimo vas izaberite baze:

en: Point
sr@latin: Tačka

en: Point %d
sr@latin: Tačka %d

en: Polish
sr@latin: Poljski

en: Polygon
sr@latin: Poligon

en: Portrait
sr@latin: Uspravno

en: Position
sr@latin: Pozicija

en: Possible performance issues
sr@latin: Mogući problemi sa performansama

en: Preset chart
sr@latin: Unapred podesi grafikon

en: Previous import timed out, after resubmitting will continue from position %d.
sr@latin: Prethodnom uvozu je isteklo vreme, nakon ponovnog slanja biće nastavljen od pozicije %d.

[ctx: Previous month]
en: Prev
sr@latin: Prethodni

[ctx: Previous page]
en: Previous
sr@latin: Prethodna

en: Primary
sr@latin: Primarni

en: Print
sr@latin: Štampaj

en: Print view
sr@latin: Za štampu

en: Privileges
sr@latin: Privilegije

en: Problems with indexes of table `%s`
sr@latin: Problem pri indeksiranju tabele `%s`

en: Procedures
sr@latin: Procedure

en: Processes
sr@latin: Procesi

en: Profiling
sr@latin: Profilisanje

en: Profiling results
sr@latin: Rezultat profilisanja

en: Propose table structure
sr@latin: Predloži strukturu tabele

en: Protect binary columns
sr@latin: Zaštiti binarne kolone

en: Put columns names in the first row
sr@latin: Stavi imena kolona u prvi red

en: Query
sr@latin: Upit po primeru

en: Query Cache usage
sr@latin: Upotreba keša upita

en: Query analyzer
sr@latin: Analizator upita

en: Query cache
sr@latin: Keš upita

en: Query cache disabled
sr@latin: Keš upita isključen

en: Query cache efficiency
sr@latin: Efikasnost query cache-a

en: Query cache efficiency (%%)
sr@latin: Efikasnost keša upita (%%)

en: Query cache fragmentation
sr@latin: Fragmentacija keša upita

en: Query cache max size
sr@latin: Maksimalna veličina keša upita

en: Query cache min result size
sr@latin: Minimalna veličina keša upita

en: Query cache usage
sr@latin: Upotreba query cache-a

en: Query cache used
sr@latin: Iskorišćeno query cache-a

en: Query caching method
sr@latin: Način keširanja upita

en: Query error
sr@latin: Greška u upitu

en: Query history length
sr@latin: Dužina istorije upita

en: Query results operations
sr@latin: Operacije na rezultatima upita

en: Query statistics
sr@latin: Statistika upita

en: Questions
sr@latin: Pitanja

en: Questions below 1,000
sr@latin: Pitanja ispod 1,000

en: Quick - display only the minimal options to configure
sr@latin: Brzo - prikazuje samo minimum opcija za konfigurisanje

en: RELATIONS FOR TABLE
sr@latin: RELACIJE TABELE

en: Rate of aborted clients
sr@latin: Stopa odbačenih klijenata

en: Rate of aborted connections
sr@latin: Stopa prekinutih veza

en: Rate of joins without indexes
sr@latin: Stopa spajanja bez upotrebe indeksa

en: Rate of open files
sr@latin: Stopa otvorenih datoteka

en: Rate of sorts that cause temporary tables
sr@latin: Stopa sortiranja koja dovode do kreiranja privremenih tabela

en: Rate of table open
sr@latin: Stopa otvorenih tabela

en: Re-type
sr@latin: Ponovite unos

en: Read misses
sr@latin: Promašaji pri čitanju

en: Read misses in %
sr@latin: Promašaji čitanja u %

en: Read requests
sr@latin: Zahtevi za čitanje

en: Recall user name
sr@latin: Opozovi ime korisnika

en: Received
sr@latin: Primljeno

en: Recent tables
sr@latin: Skorašnje pristupane tabele

en: Recently used table
sr@latin: Skorašnje korišćena tabela

en: Recently used tables
sr@latin: Skorije korišćene tabele

en: Recommendation
sr@latin: Preporuka

en: Refresh
sr@latin: Osveži

en: Refresh rate
sr@latin: Interval osvežavanja

en: Related Links
sr@latin: Srodne veze

en: Related links:
sr@latin: ovezani linkovi:

en: Relation operator
sr@latin: Operator relacije

en: Relation table
sr@latin: Relaciona tabela

en: Relational key
sr@latin: Relacioni ključ

en: Relational schema
sr@latin: Relaciona shema

en: Relations
sr@latin: Relacije

en: Release Series
sr@latin: Oslobodi serije podataka

en: Reload
sr@latin: Ponovo učitaj

en: Reload page
sr@latin: Ponovo učitaj stranu

en: Reloading the privileges
sr@latin: Ponovo učitavam privilegije

en: Remember file name template
sr@latin: Zapamti šablon imena datoteke

en: Remember table's sorting
sr@latin: Zapamti način sortiranja u tabeli

en: Remove CRLF characters within columns
sr@latin: Izbaci CRLF znakove u kolonama

en: Remove database
sr@latin: Ukloni bazu

en: Remove last parameter
sr@latin: Ukloni poslednji parametar

en: Removing Selected Users
sr@latin: Uklanjanje izabranih korisnika

en: Rename table to
sr@latin: Promeni ime tabele u

en: Rename to
sr@latin: Promeni ime u

en: Rename view to
sr@latin: Preimenuj pogled u

en: Repair
sr@latin: Popravi

en: Repair table
sr@latin: Popravi tabelu

en: Repair threads
sr@latin: Niti popravke

en: Repeat headers
sr@latin: Ponovi zaglavlja

en: Replace NULL with:
sr@latin: Zameni NULL sa:

en: Replace existing bookmark of same name
sr@latin: Zameni postojeće zapamćene upite istog imena

en: Replace table prefix
sr@latin: Zameni prefix tabele

en: Replicated
sr@latin: Replikovano

en: Replication
sr@latin: Replikacija

en: Replication status
sr@latin: Status replikacije

en: Report title:
sr@latin: Naslov izveštaja:

en: Reset
sr@latin: Poništi

en: Reset zoom
sr@latin: Poništi zumiranje

en: Resource limits
sr@latin: Ograničenja resursa

en: Restore column order
sr@latin: Vrati redosled kolone

en: Restore default value
sr@latin: Vrati podrazumevanu vrednost

en: Resume monitor
sr@latin: Nastavi praćenje

en: Retain query box
sr@latin: Zadrži okvir za upite

en: Return length/values
sr@latin: Vrati dužina/vrednosti

en: Return options
sr@latin: Povratne opcije

en: Return type
sr@latin: Povratni tip

en: Returns
sr@latin: Vraća

en: Revoke
sr@latin: Zabrani

en: Revoke all active privileges from the users and delete them afterwards.
sr@latin: Obustavi sve aktivne privilegije korisnika i zatim ih obriši.

en: Right
sr@latin: Desno

en: Romanian
sr@latin: Rumunski

en: Routine %1$s has been created.
sr@latin: Routina %1$s je kreirana.

en: Routine %1$s has been modified.
sr@latin: Routina %1$s je modifikovana.

en: Routine name
sr@latin: Ime rutine

en: Routine parameters
sr@latin: Parametri rutine

en: Routines
sr@latin: Rutine

en: Row length
sr@latin: Dužina reda

en: Row marker
sr@latin: Oznaka reda

en: Row size
sr@latin: Veličina reda

en: Row to begin at:
sr@latin: Red da počne na:

en: Rows
sr@latin: Redova

en: Rows:
sr@latin: Redovi:

en: Rule details
sr@latin: Detalji pravila

en: Run SQL query/queries on database %s
sr@latin: Izvrši SQL upit(e) na bazi %s

en: Run SQL query/queries on server %s
sr@latin: Izvrši SQL upit(e) na serveru %s

en: Russian
sr@latin: Ruski

en: SQL Query box
sr@latin: Okvir sa SQL upitima

en: SQL compatibility mode
sr@latin: Mod SQL kompatibilnosti

en: SQL compatibility mode:
sr@latin: SQL komaptibilni mod:

en: SQL history
sr@latin: SQL istorijat

en: SQL queries
sr@latin: SQL upiti

en: SQL query
sr@latin: SQL upit

en: SQL query on database <b>%s</b>:
sr@latin: SQL upit na bazi <b>%s</b>:

en: Sa
sr@latin: Su

en: Sat
sr@latin: Sub

en: Saturday
sr@latin: Subota

en: Save
sr@latin: Sačuvaj

en: Save as file
sr@latin: Sačuvaj kao datoteku

en: Save directory
sr@latin: Snimi direktorijum

en: Save edited data
sr@latin: Snimi izmenjene podatke

en: Save on server
sr@latin: Snimi na server

en: Save on server in the directory <b>%s</b>
sr@latin: Sačuvaj na server u direktorijum <b>%s</b>

en: Save output to a file
sr@latin: Sačuvaj izlaz u datoteku

en: Schema of the %s database - Page %s
sr@latin: Shema baze %s - Strana %s

en: Search
sr@latin: Pretraživanje

en: Search in database
sr@latin: Pretraživanje baze

en: Search results for "<i>%s</i>" %s:
sr@latin: Rezultati pretrage za "<i>%s</i>" %s:

en: Searching
sr@latin: Pretraga

en: Second
sr@latin: Sekund

en: Security
sr@latin: Bezbednost

en: Security type
sr@latin: Tip sigurnosti

en: Select Foreign Key
sr@latin: Izaberi strani ključ

en: Select binary log to view
sr@latin: Izaberite binarni dnevnik za pregled

en: Select columns (at least one):
sr@latin: Izaberi kolone (najmanje jednu):

en: Select from the web server upload directory <b>%s</b>:
sr@latin: Izaberi iz direkorijuma otpremljenih datoteka <b>%s</b> na web serveru:

en: Select page
sr@latin: Izaberi stranu

en: Select referenced key
sr@latin: Izaberite referencirani ključ

en: Select series:
sr@latin: Izaberite seriju podataka:

en: Select two columns
sr@latin: Izaberi dve kolone

en: Select two different columns
sr@latin: Izaberite dve različite kolone

en: Selected time range:
sr@latin: Izaberi vremenski opseg:

en: Sent
sr@latin: Poslato

en: September
sr@latin: Septembar

en: Series:
sr@latin: Serije podataka:

en: Server ID
sr@latin: ID servera

en: Server configuration
sr@latin: Konfiguracija servera

en: Server connection collation
sr@latin: Način poređenja kod veze na server

en: Server hostname
sr@latin: Ime servera

en: Server name template
sr@latin: Šablon imena servera

en: Server port
sr@latin: Port na serveru

en: Server variables and settings
sr@latin: Serverske promenljive i podešavanja

en: Servers
sr@latin: Serveri

en: Session value
sr@latin: Vrednost sesije

en: Set log_output to %s
sr@latin: Postavi log_output na %s

en: Set value: %s
sr@latin: Postavi vrednost: %s

en: Setting variable failed
sr@latin: Neuspelo podešavanje promenljive

en: Setting {concurrent_insert} to 1 reduces contention between readers and writers for a given table. See also <a href="http://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/concurrent-inserts.html">MySQL Documentation</a>
sr@latin: Postavljanjem {concurrent_insert} na 1 smanjuje se nadmetanje između čitača i upisivača nad datom tabelom. Pogledajte takođe <a href="http://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/concurrent-inserts.html">MySQL Documentation</a>

en: Settings
sr@latin: Podešavanja

[ctx: Short month name]
en: May
sr@latin: Maj

[ctx: Short week day name]
en: Sun
sr@latin: Ned

en: Show
sr@latin: Prikaži

en: Show "Drop database" link to normal users
sr@latin: Prikaži "Drop database" link običnim korisnicima

en: Show Full Queries
sr@latin: Prikaži kompletne upite

en: Show PHP information
sr@latin: Prikaži informacije o PHP-u

en: Show SQL queries
sr@latin: Prikaži SQL upite

en: Show all
sr@latin: Prikaži sve

en: Show color
sr@latin: Prikaži boju

en: Show field types
sr@latin: Prikaži tipove polja

en: Show form
sr@latin: Prikaži formu

en: Show grid
sr@latin: Prikaži mrežu

en: Show hint
sr@latin: Prikaži savet

en: Show insert query
sr@latin: Prikaži insert upit

en: Show master status
sr@latin: Prikaži status master servera

en: Show only alert values
sr@latin: Prikaži samo vrednosti upozorenja

en: Show open tables
sr@latin: Prikaži otvorene tabele

en: Show query box
sr@latin: Prikažiokvir sa upitima

en: Show search criteria
sr@latin: Prikaži kriterijume za pretragu

en: Show search results
sr@latin: Prikaži rezultate pretrage

en: Show server listing as a list instead of a drop down.
sr@latin: Prikaži spisak servera u običnoj listi umesto u padajućoj.

en: Show slave hosts
sr@latin: Prikaži podređene server

en: Show slave status
sr@latin: Prikaži status podređenih servera

en: Show statistics
sr@latin: Prikaži statistike

en: Show this query here again
sr@latin: Prikaži ponovo ovaj upit

en: Show unformatted values
sr@latin: Prikaži neformatirane vrednosti

en: Showing SQL query
sr@latin: Prikaz kao SQL upit

en: Showing as PHP code
sr@latin: Prikaz kao PHP kod

en: Showing bookmark
sr@latin: Prikazivanje markera

en: Simplified Chinese
sr@latin: Pojednostavljeni kineski

en: Since grouping of INSERTs queries has been selected, INSERT queries into the same table are also being grouped together, disregarding of the inserted data.
sr@latin: Pošto je grupisanje INSERT upita izabrano, INSERT upiti u istu tabelu su takođe grupisani zajedno, bez obzira na umetnute podatke.

en: Size
sr@latin: Veličina

en: Skip Explain SQL
sr@latin: Preskoči objašnjavanje SQL-a

en: Skip locked tables
sr@latin: Preskoči zaključane tabele

en: Slave status
sr@latin: Status podređenog

en: Slovak
sr@latin: Slovački

en: Slovenian
sr@latin: Slovenači

en: Slow launch time
sr@latin: Predugo vreme pokretanja

en: Slow query logging
sr@latin: Sporo upisivanje upita u log

en: Slow query rate
sr@latin: Stopa sporih upita

en: Slow_launch_threads is above 2s
sr@latin: Slow_launch_threads je iznad 2s

en: Small/Big All
sr@latin: Sve malo/veliko

en: Snap to grid
sr@latin: Drži se mreže

en: Sort
sr@latin: Sortiranje

en: Sort buffer size
sr@latin: Veličina prihvatnika za sortiranje

en: Sort by key
sr@latin: Sortiraj po ključu

en: Sort rows
sr@latin: Redovi za sortiranje

en: Sorting
sr@latin: Sortiranje

en: Space usage
sr@latin: Zauzeće

en: Spanish
sr@latin: Španski

en: Spatial column
sr@latin: Prostorna kolona

en: Stand-in structure for view
sr@latin: Struktura koja zamenjuje pogled

en: Start IO Thread only
sr@latin: Pokreni samo UI nit

en: Start Monitor
sr@latin: Pokreni monitor

en: Start SQL Thread only
sr@latin: Pokreni samo SQL nit

[ctx: Start of recurring event]
en: Start
sr@latin: Početak

en: Startup
sr@latin: Početno pokretanje

en: Statements
sr@latin: Ime

en: Statements to track
sr@latin: Praćenje komandi

en: Storage Engine
sr@latin: Pogon skladištenja

en: Storage Engines
sr@latin: Pogoni skladištenja

en: Structure
sr@latin: Struktura

en: Structure and data
sr@latin: Struktura i podaci

en: Structure for view
sr@latin: Struktura za pogled (view)

en: Structure of %s
sr@latin: Struktura %s

en: Structure of table @TABLE@
sr@latin: Struktura tabele @TABLE@

en: Structure only
sr@latin: Samo struktura

en: Structure snapshot
sr@latin: Snimak strukture

en: Su
sr@latin: Ne

en: Submit
sr@latin: Pošalji

en: Submit Query
sr@latin: Izvrši SQL upit

en: Sum
sr@latin: Ukupno

en: Sum of grouped rows:
sr@latin: Suma grupisanih redova:

en: Sun
sr@latin: Ned

en: Sunday
sr@latin: Nedelja

en: Swedish
sr@latin: Švedski

en: Switch to %svisual builder%s
sr@latin: Pređi na %svizuelnu izradu%s

en: Switch to copied database
sr@latin: Prebaci se na kopiranu bazu

en: Switch to copied table
sr@latin: Pređi na kopiranu tabelu

en: Syntax to use when inserting data
sr@latin: Sintaksa koja se koristi kod umetanja podataka

en: System memory
sr@latin: Sistemska memorija

en: System swap
sr@latin: Sistemski svop

en: Table
sr@latin: Tabela

en: Table %1$s has been altered successfully.
sr@latin: Tabela %1$s je uspešno izmenjena.

en: Table %s already exists!
sr@latin: Tabela %s već postoji!

en: Table %s has been copied to %s.
sr@latin: Tabela %s je kopirana u %s.

en: Table %s has been emptied.
sr@latin: Tabela %s je ispražnjena.

en: Table %s has been flushed.
sr@latin: Tabela %s je osvežena.

en: Table %s has been moved to %s.
sr@latin: Tabela %s je pomerena u %s.

en: Table caption
sr@latin: Komentar tabele

en: Table comments
sr@latin: Komentari tabele

en: Table lock wait rate
sr@latin: Stopa čekanja na zaključavanje tabela

en: Table lock wait rate: %s, this value should be less than 1 per hour
sr@latin: Stopa zaklučavanja tabela: %s, ova vrednost bi trebala da bude manja od 1 po satu

en: Table maintenance
sr@latin: Radnje na tabeli

en: Table name
sr@latin: Naziv tabele

en: Table name template
sr@latin: Šablon imena tabele

en: Table of contents
sr@latin: Sadržaj

en: Table options
sr@latin: Opcije tabele

en: Table structure for table
sr@latin: Struktura tabele

en: Table tree separator
sr@latin: Separator tabela u drvetu

en: Table-specific privileges
sr@latin: Privilegije vezane za tabele

en: Tables
sr@latin: Tabele

en: Tabs
sr@latin: Kartice

en: Target database
sr@latin: Ciljna baza

en: Target for quick access icon
sr@latin: Zadatak ikonice za brzi pristup

en: Temp disk rate
sr@latin: Stopa upotrebe privremenog diska

en: Temporary data
sr@latin: Privremeni podaci

en: Text fields
sr@latin: Tekstualna polja

en: Textarea columns
sr@latin: Kolone tekstulanih polja

en: Texy! text
sr@latin: Texy! tekst

en: Th
sr@latin: Če

en: Thai
sr@latin: Tajski

en: The %s file is not available on this system, please visit www.phpmyadmin.net for more information.
sr@latin: Datoteka %s nije dostupna na ovom sistemu, molimo vas posetite www.phpmyadmin.net za više informacija.

en: The %s functionality is affected by a known bug, see %s
sr@latin: Ova funkcionalnost %s je pogođena poznatom greškom, vidite %s

en: The %s table doesn't exist!
sr@latin: Tabela %s ne postoji!

en: The InnoDB log file size is not an appropriate size, in relation to the InnoDB buffer pool.
sr@latin: Veličina InnoDB datoteke za logove nije odgovarajuće veličine, u odnosu na InnoDB prostor za bafere.

en: The MySQL server can ask the NDB Cluster storage engine if it knows about a table with a given name. This is called discovery. Handler_discover indicates the number of time tables have been discovered.
sr@latin: MySQL server može da upita pogon skladištenja NDB Cluster da li zna za tabelu određenog imena. To se naziva otkrivanjem (discovery). Handler_discover označava broj puta kada je otkrivena tabela.

en: The amount of data read so far, in bytes.
sr@latin: Količina podataka pročitanih do sada, u bajtovima.

en: The amount of data written so far, in bytes.
sr@latin: Količina podataka upisanih do sada, u bajtovima.

en: The amount of free memory for query cache.
sr@latin: Količina slobodne memorije za keš upita.

en: The average time to acquire a row lock, in milliseconds.
sr@latin: Prosečno vreme za dobavljanje brave za red, u milisekundama.

en: The bookmark has been deleted.
sr@latin: Obeleživač je upravo obrisan.

en: The buffer that is allocated when sorting MyISAM indexes during a REPAIR TABLE or when creating indexes with CREATE INDEX or ALTER TABLE.
sr@latin: Prihvatnik koji se alocira pri sortiranju MyISAM indeksa za vreme operacije REPAIR TABLE ili pri kreiranju indeksa sa CREATE INDEX ili ALTER TABLE.

en: The chart arrangement configuration in your browsers local storage is not compatible anymore to the newer version of the monitor dialog. It is very likely that your current configuration will not work anymore. Please reset your configuration to default in the <i>Settings</i> menu.
sr@latin: Konfiguracija uređenja grafikona u lokalnom skladištu vašeg pretraživača nije kompatibilna više sa novom verzijom monitoring prozora. Vrlo je verovatno da vaša tekuća konfiguracija neće više raditi. Molimo vas da resetujete konfiguraciju na početbe vrednosti u opciji menija <i>Podešavanja</i>.

en: The common part of the directory path for all InnoDB data files.
sr@latin: Zajednički deo putanje direktorijuma za sve InnoDB datoteke sa podacima.

en: The compiled-in InnoDB page size (default 16KB). Many values are counted in pages; the page size allows them to be easily converted to bytes.
sr@latin: Ukompajlirana veličina strane za InnoDB (podrazumevano 16KB). Mnoge vrednosti se računaju u stranama; veličina strane omogućava da se one lako konvertuju u bajtove.

en: The configuration file now needs a secret passphrase (blowfish_secret).
sr@latin: Konfiguraciona datoteka zahteva tajnu lozinku (blowfish_secret).

en: The current number of pending fsync() operations.
sr@latin: Trenutni broj fsync() operacija na čekanju.

en: The current number of pending reads.
sr@latin: Trenutni broj čitanja na čekanju.

en: The current number of pending writes.
sr@latin: Trenutni broj upisa na čekanju.

en: The database name is empty!
sr@latin: Ime baze nije zadato!

en: The default pointer size in bytes, to be used by CREATE TABLE for MyISAM tables when no MAX_ROWS option is specified.
sr@latin: Podrazumevana veličina pokazivača u bajtovima, koristi se pri CREATE TABLE za MyISAM tabele kada nije zadata opcija MAX_ROWS.

en: The definition of a stored function must contain a RETURN statement!
sr@latin: Definicija uskladištene funkcije mora imati RETURN iskaz!

en: The directory you set for upload work cannot be reached.
sr@latin: Direktorijum koji ste izabrali za slanje nije dostupan.

en: The host name is empty!
sr@latin: Ime domaćina je prazno!

en: The increment size for extending the size of an autoextending tablespace when it becomes full.
sr@latin: Veličina koraka proširenja veličine tabela koje se automatski proširuju kada se napune.

en: The indexes %1$s and %2$s seem to be equal and one of them could possibly be removed.
sr@latin: Indeksi %1$s and %2$s izgleda da su jednaki i jedan od njih verovatno može da se ukloni.

en: The maximum size of the temporary file MySQL is allowed to use while re-creating a MyISAM index (during REPAIR TABLE, ALTER TABLE, or LOAD DATA INFILE).
sr@latin: Maksimalna veličina privremenih datoteka koje MySQL sme da koristi pri re-kreiranju MyISAM indeksa (u toku REPAIR TABLE, ALTER TABLE, ili LOAD DATA INFILE operacija).

en: The maximum time to acquire a row lock, in milliseconds.
sr@latin: Najduže vreme za dobavljanje brave za red, u milisekundama.

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
sr@latin: PHP ekstenzija mbstring nije pronađena, a čini se da vi koristite višebajtni skup znakova. Bez ekstenzije mbstring phpMyAdmin ne može ispravno da razdvaja stringove i to može dovesti do neočekivanih rezultata.

en: The mode for automatic recovery of crashed MyISAM tables, as set via the --myisam-recover server startup option.
sr@latin: Režim automatskog oporavka puknutih MyISAM tabela, podešen pri startovanju servera opcijom --myisam-recover.

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
sr@latin: Ime primarnog ključa mora da bude "PRIMARY"!

en: The number of "random" read-aheads InnoDB initiated. This happens when a query is to scan a large portion of a table but in random order.
sr@latin: Broj „nasumičnih“ pred-čitanja koja je InnoDB pokrenuo. Ovo se dešava kada upit treba da skenira veliki deo tabele ali nasumičnim redosledom.

en: The number of INSERT DELAYED handler threads in use. Every different table on which one uses INSERT DELAYED gets its own thread.
sr@latin: Broj INSERT DELAYED rukovalačkih niti u upotrebi. Svaka posebna tabela nad kojom se koristi INSERT DELAYED dobija svoju nit.

en: The number of INSERT DELAYED rows written.
sr@latin: Broj upisanih INSERT DELAYED redova.

en: The number of buffer pool pages that have been requested to be flushed.
sr@latin: Broj strana u ostavi bafera za koje je traženo da budu očišćene.

en: The number of bytes written to the log file.
sr@latin: Broj bajtova upisanih u datoteku dnevnika.

en: The number of cache hits.
sr@latin: Broj pogodaka iz keša.

en: The number of currently open connections.
sr@latin: Broj trenutno otvorenih veza.

en: The number of doublewrite operations that have been performed.
sr@latin: Broj izvršenih dvoupisnih (doublewrite) upisa i broj strana koje su upisane u ovu svrhu.

en: The number of executed FLUSH statements.
sr@latin: Broj izvršenih FLUSH izraza.

en: The number of failed attempts to connect to the MySQL server.
sr@latin: Broj neuspelih pokušaja povezivanja na MySQL server.

en: The number of files that are open.
sr@latin: Broj otvorenih datoteka.

en: The number of free pages.
sr@latin: Broj slobodnih strana.

en: The number of fsync() operations so far.
sr@latin: Broj fsync() operacija do sada.

en: The number of fsync() writes done to the log file.
sr@latin: Broj fsyncs upisa načinjenih u datoteku dnevnika.

en: The number of in-memory temporary tables created automatically by the server while executing statements.
sr@latin: Broj privremenih tabela koje je server automatski kreirao u memoriji dok je izvršavao izraze.

en: The number of internal COMMIT statements.
sr@latin: Broj internih COMMIT izraza.

en: The number of internal ROLLBACK statements.
sr@latin: Broj internih ROLLBACK izraza.

en: The number of joins that did a full scan of the first table.
sr@latin: Broj spojeva koji su uradili puno skeniranje prve tabele.

en: The number of joins that do not use indexes. If this value is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.
sr@latin: Broj spojeva koji ne koriste indekste. Ako ova vrednost nije 0, trebalo bi pažljivo da proverite indekse vaših tabela.

en: The number of joins that used a range search on a reference table.
sr@latin: Broj spojeva koji su koristili pretragu opsega na referentnoj tabeli.

en: The number of joins that used ranges on the first table. (It's normally not critical even if this is big.)
sr@latin: Broj spojeva koji su koristili opsege na prvoj tabeli. (Obično nije kritično čak ni kada je ovo veliko)

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row. (If this is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.)
sr@latin: Broj spojeva bez ključeva koji proveravaju upotrebu ključa posle svakog reda. (Ako ovo nije 0, trebalo bi pažljivo da proverite indekse vaših tabela.)

en: The number of key blocks in the key cache that have changed but haven't yet been flushed to disk. It used to be known as Not_flushed_key_blocks.
sr@latin: Broj blokova ključeva u kešu ključeva koji su izmenjeni ali još nisu poslati na disk. Ovo je ranije bilo poznato kao Not_flushed_key_blocks.

en: The number of latched pages in InnoDB buffer pool. These are pages currently being read or written or that can't be flushed or removed for some other reason.
sr@latin: Broj zabravljenih strana u InnoDB ostavi bafera. Sa ovih strana se trenutno čita ili se u njih upisuje ili iz nekog drugog razloga ne mogu biti očišćene niti uklonjene.

en: The number of log write requests.
sr@latin: Broj zahteva za upis u dnevnik.

en: The number of logical read requests InnoDB has done.
sr@latin: Broj logičkih zahteva za čitanje koje je InnoDB uradio.

en: The number of logical reads that InnoDB could not satisfy from buffer pool and had to do a single-page read.
sr@latin: Broj logičkih čitanja koja InnoDB nije mogao da zadovolji iz ostave bafera te je morao da radi čitanje pojedinačne strane.

en: The number of merge passes the sort algorithm has had to do. If this value is large, you should consider increasing the value of the sort_buffer_size system variable.
sr@latin: Broj prolaza za spajanje koje je algoritam za sortiranje morao da odradi. Ako je ova vrednost velika, trebalo bi da razmislite o povećanju vrednosti sistemske promenljive sort_buffer_size.

en: The number of non-cached queries (not cachable, or not cached due to the query_cache_type setting).
sr@latin: Broj nekeširanih upita (koji se ne mogu keširati ili nisu keširani zbog podešavanja query_cache_type).

en: The number of pages busy because they have been allocated for administrative overhead such as row locks or the adaptive hash index. This value can also be calculated as Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.
sr@latin: Broj strana koje su zauzete zato što su odvojene za administrativne potrebe, kao što su zaključavanje redova ili indeks prilagodljivog heša. Ova vrednost se takođe može izračunati i na sledeći način Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.

en: The number of pages containing data (dirty or clean).
sr@latin: Broj strana koje sadrže podatke (čistih ili prljavih).

en: The number of pages created.
sr@latin: Broj napravljenih strana.

en: The number of pages currently dirty.
sr@latin: Broj strana koje su trenutno prljave.

en: The number of pages read.
sr@latin: Broj pročitanih strana.

en: The number of pages that have been written for doublewrite operations.
sr@latin: Broj izvršenih dvoupisnih (doublewrite) upisa i broj strana koje su upisane u ovu svrhu.

en: The number of pages written.
sr@latin: Broj zapisanih strana.

en: The number of pending log file fsyncs.
sr@latin: Broj fsync-ova za datoteku dnevnika na čekanju.

en: The number of physical reads of a key block from disk. If Key_reads is big, then your key_buffer_size value is probably too small. The cache miss rate can be calculated as Key_reads/Key_read_requests.
sr@latin: Broj fizičkih čitanja bloka ključeva sa diska. Ako je Key_reads veliko, onda je vaša vrednost za key_buffer_size verovatno premala. Stepen promašaja keša se može izračunati kao Key_reads/Key_read_requests.

en: The number of physical writes of a key block to disk.
sr@latin: Broj fizičkih upisa bloka ključeva na disk.

en: The number of physical writes to the log file.
sr@latin: Broj fizičkih upisa u datoteku dnevnika.

en: The number of queries added to the cache.
sr@latin: Broj upita dodatih u keš.

en: The number of queries registered in the cache.
sr@latin: Broj upita registrovanih u kešu.

en: The number of queries that have been removed from the cache to free up memory for caching new queries. This information can help you tune the query cache size. The query cache uses a least recently used (LRU) strategy to decide which queries to remove from the cache.
sr@latin: Broj upita koji su uklonjeni iz keša da bi se oslobodila memorija za keširanje novih upita. Ovaj podatak vam može pomoći da podesite veličinu keša za upite. Keš za upite koristi strategiju najduže nekorišćenog (en: least recently used , LRU) da bi odlučio koje upite da ukloni iz keša.

en: The number of queries that have taken more than long_query_time seconds.
sr@latin: Broj upita za koje je trebalo više od long_query_time sekudni.

en: The number of requests to insert a row in a table.
sr@latin: Broj zahteva za upisivanje reda u tabelu.

en: The number of requests to read a key block from the cache.
sr@latin: Broj zahteva za čitanje bloka ključeva iz keša.

en: The number of requests to read a row based on a fixed position. This is high if you are doing a lot of queries that require sorting of the result. You probably have a lot of queries that require MySQL to scan whole tables or you have joins that don't use keys properly.
sr@latin: Broj zahteva za čitanje reda zasnovanih na fiksnoj poziciji. Ovo je visoko ako radite mnogo upita koji zahtevaju sortiranje rezultata. Verovatno imate mnogo upita koji zahtevaju da MySQL skenira cele tabele ili imate spojeve koji ne koriste ključeve propisno.

en: The number of requests to read a row based on a key. If this is high, it is a good indication that your queries and tables are properly indexed.
sr@latin: Broj zahteva za čitanje reda zasnovanih na ključu. Ako je ovaj broj visok, to je dobar pokazatelj da su vaši upiti i tabele propisno indeksirani.

en: The number of requests to read the next row in key order. This is incremented if you are querying an index column with a range constraint or if you are doing an index scan.
sr@latin: Broj zahteva za čitanjem sledećeg reda u poretku ključeva. Ovo se povećava kada radite upit po koloni indeksa sa ograničenjem opsega ili ako radite skeniranje indeksa.

en: The number of requests to read the next row in the data file. This is high if you are doing a lot of table scans. Generally this suggests that your tables are not properly indexed or that your queries are not written to take advantage of the indexes you have.
sr@latin: Broj zahteva za čitanjem sledećeg reda iz datoteke podataka. Ovo je visoko ako radite puno skeniranja tabela. Ovo obično nagoveštava da vaše tabele nisu propisno indeksirane ili da vaši upiti nisu napisani da iskoriste već postojeće indekse.

en: The number of requests to read the previous row in key order. This read method is mainly used to optimize ORDER BY … DESC.
sr@latin: Broj zahteva za čitanjem prethodnog reda u poretku ključeva. Ova metoda čitanja se uglavnom koristi za optimizaciju ORDER BY … DESC.

en: The number of requests to update a row in a table.
sr@latin: Broj zahteva za ažuriranje reda u tabeli.

en: The number of requests to write a key block to the cache.
sr@latin: Broj zahteva za upisivanje bloka ključeva u keš.

en: The number of row locks currently being waited for.
sr@latin: Broj brava za redove koje se trenutno čekaju.

en: The number of rows deleted from InnoDB tables.
sr@latin: Broj redova obrisanih iz InnoDB tabela.

en: The number of rows inserted in InnoDB tables.
sr@latin: Broj redova umetnutih u InnoDB tabele.

en: The number of rows read from InnoDB tables.
sr@latin: Broj redova pročitanih iz InnoDB tabela.

en: The number of rows updated in InnoDB tables.
sr@latin: Broj redova ažuriranih u InnoDB tabelama.

en: The number of rows waiting to be written in INSERT DELAYED queues.
sr@latin: Broj redova u INSERT DELAYED redovima čekanja koji čekaju upisivanje.

en: The number of rows written with INSERT DELAYED for which some error occurred (probably duplicate key).
sr@latin: Broj redova upisanih sa INSERT DELAYED za koje je javljena neka greška (verovatno duplirani ključ).

en: The number of sequential read-aheads InnoDB initiated. This happens when InnoDB does a sequential full table scan.
sr@latin: Broj sekvencijalnih pred-čitanja koja je InnoDB pokrenuo. Ovo se dešava kada InnoDB radi sekvencijalno skeniranje cele tabele.

en: The number of sorted rows.
sr@latin: Broj sortiranih redova.

en: The number of sorts that were done by scanning the table.
sr@latin: Broj sortiranja do kojih je došlo skeniranjem tabele.

en: The number of sorts that were done with ranges.
sr@latin: Broj sortiranja koja su urađena sa opsegom.

en: The number of streams that are open (used mainly for logging).
sr@latin: Broj otvorenih tokova (koristi se prvenstveno za vođenje dnevnika (logging)).

en: The number of tables that are open.
sr@latin: Broj otvorenih tabela.

en: The number of tables that have been opened. If opened tables is big, your table cache value is probably too small.
sr@latin: Broj tabela koje su bile otvarane. Ako je broj veliki, vaš keš tabela je verovatno premali.

en: The number of temporary tables currently open by the slave SQL thread.
sr@latin: Broj privremenih tabela trenutno otvorenih od strane pomoćne SQL niti.

en: The number of temporary tables on disk created automatically by the server while executing statements. If Created_tmp_disk_tables is big, you may want to increase the tmp_table_size  value to cause temporary tables to be memory-based instead of disk-based.
sr@latin: Broj privremenih tabela koje je server automatski kreirao na disku dok je izvršavao izraze. Ako je Created_tmp_disk_tables veliko, možda treba da povećate vrednost tmp_table_size kako bi učinili da privremene tabele budu bazirane u memoriji umesto na disku.

en: The number of threads created to handle connections. If Threads_created is big, you may want to increase the thread_cache_size value. (Normally this doesn't give a notable performance improvement if you have a good thread implementation.)
sr@latin: Broj niti kreiranih za rukovanje konekcijama. Ako je Threads_created veliko, možda bi trebalo da povećate vrednost thread_cache_size. (Ako imate dobru implementaciju niti, ovo obično ne donosi primetna poboljšanja u performansama.)

en: The number of threads in the thread cache. The cache hit rate can be calculated as Threads_created/Connections. If this value is red you should raise your thread_cache_size.
sr@latin: Broj niti u kešu za niti. Stepen pogodaka keša se može izračunati kao Threads_created/Konekcije. Ako je ova vrednost crvena trebalo bi da povećate vaš thread_cache_size.

en: The number of threads that are not sleeping.
sr@latin: Broj niti koje nisu uspavane.

en: The number of threads that have taken more than slow_launch_time seconds to create.
sr@latin: Broj niti za koje je trebalo više od slow_launch_time sekudni da bi bile pokrenute.

en: The number of times a row lock had to be waited for.
sr@latin: Broj puta kada se morala čekati brava za red.

en: The number of times a row was deleted from a table.
sr@latin: Broj brisanja nekog reda tabele.

en: The number of times that a table lock could not be acquired immediately and a wait was needed. If this is high, and you have performance problems, you should first optimize your queries, and then either split your table or tables or use replication.
sr@latin: Broj puta kada brava za tabelu nije mogla biti odmah dobavljena i bilo je potrebno čekanje. Ako je ovo visoko i imate problema sa performansama, prvo bi trebalo da optimizujete svoje upite a potom da ili podelite tabelu ili tabele ili da koristite replikaciju.

en: The number of times that a table lock was acquired immediately.
sr@latin: Broj puta kada je brava za tabelu odmah dobavljena.

en: The number of times the first entry was read from an index. If this is high, it suggests that the server is doing a lot of full index scans; for example, SELECT col1 FROM foo, assuming that col1 is indexed.
sr@latin: Broj puta kada je prva stavka pročitana iz indeksa. Ako je ovo visoko, to može značiti da server radi puno punih skeniranja indeksa; na primer SELECT kol1 FROM nešto, pod pretpostavkom da je kol1 indeksirano.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache but that exceeded the value of binlog_cache_size and used a temporary file to store statements from the transaction.
sr@latin: Broj tranksakcija koje su koristile keš privremenog binarnog dnevnika ali su prevazišle vrednost u binlog_cache_size i koristile privremenu datoteku da smeste izraze iz transakcije.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache.
sr@latin: Broj transakcija koje su koristile keš privremenog binarnog dnevnika.

en: The number of unused blocks in the key cache. You can use this value to determine how much of the key cache is in use.
sr@latin: Broj neiskorišćenih blokova u kešu ključeva. Ovu vrednost možete da koristite da utvrdite koliki deo keša ključeva je u upotrebi.

en: The number of used blocks in the key cache. This value is a high-water mark that indicates the maximum number of blocks that have ever been in use at one time.
sr@latin: Broj iskorišćenih blokova u kešu ključeva. Ova vrednost je oznaka „visokog vodostaja“ koja pokazuje najveći ikada broj blokova koji je bio u upotrebi u isto vreme.

en: The number of waits we had because log buffer was too small and we had to wait for it to be flushed before continuing.
sr@latin: Broj čekanja koja smo imali zato što je bafer dnevnika bio premali te smo morali da sačekamo da bude očišćen pre nastavka.

en: The number writes done to the InnoDB buffer pool.
sr@latin: Broj upisa učinjenih u InnoDB ostavu bafera.

en: The password for %s was changed successfully.
sr@latin: Lozinka za %s je uspešno promenjena.

en: The password is empty!
sr@latin: Lozinka je prazna!

en: The passwords aren't the same!
sr@latin: Lozinke nisu identične!

en: The plot can be resized by dragging it along the bottom right corner.
sr@latin: Veličina prikaza može da se promeni ako ga uhvatite i povučete mišem u donjem desnom uglu.

en: The primary key has been dropped.
sr@latin: Primarni ključ je obrisan.

en: The privileges were reloaded successfully.
sr@latin: Privilegije su uspešno ponovo učitane.

en: The profile has been updated.
sr@latin: Profil je promenjen.

en: The query cache is not enabled.
sr@latin: Keš upita nije omogućen.

en: The rate of opening files is high.
sr@latin: Stopa otvaranja datoteka je visoka.

en: The rate of opening tables is high.
sr@latin: Stopa otvaranja tabela je visoka.

en: The selected user was not found in the privilege table.
sr@latin: Izabrani korisnik nije pronađen u tabeli privilegija.

en: The selected users have been deleted successfully.
sr@latin: Izabrani korisnici su uspešno obrisani.

en: The server is not responding (or the local server's socket is not correctly configured).
sr@latin: Nema odgovora sa servera (ili priključak lokalnog servera nije ispravno podešen).

en: The server is not responding.
sr@latin: Server ne odgovara.

en: The size of the memory buffer InnoDB uses to cache data and indexes of its tables.
sr@latin: Veličina memorijskog prihvatnika koje InnoDB koristi za keširanje podataka i indeksa svojih tabela.

en: The status of failsafe replication (not yet implemented).
sr@latin: Status replikacije otporne na greške (nije još implementirano).

en: The table name is empty!
sr@latin: Ima tabele je prazno!

en: The thread cache is set to 0
sr@latin: Keš niti je postavljen na 0

en: The total cost of the last compiled query as computed by the query optimizer. Useful for comparing the cost of different query plans for the same query. The default value of 0 means that no query has been compiled yet.
sr@latin: Ukupna cena poslednjeg kompajliranog upita kako ju je izračunao optimizator upita. Korisno za upoređivanje cene različitih planova upita za isti upit. Podrazumevana vrednost 0 znači da još nije bio kompajliran nijedan upit.

en: The total number of blocks in the query cache.
sr@latin: Ukupan broj blokova u kešu za upite.

en: The total number of data reads.
sr@latin: Ukupan broj čitanja podataka.

en: The total number of data writes.
sr@latin: Ukupan broj upisa podataka.

en: The total time spent in acquiring row locks, in milliseconds.
sr@latin: Ukupno vremena provedeno u dobavljanju brava za redove, u milisekundama.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
sr@latin: Poslata datoteka prevazilazi vrednost direktive MAX_FILE_SIZE koja je navedena u HTML formi.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
sr@latin: Poslata datoteka prevazilazi vrednost promenljive upload_max_filesize u php.ini.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
sr@latin: Poslata datoteka je samo delimično primljena.

en: The user %s already exists!
sr@latin: Korisnik %s već postoji!

en: The user name is empty!
sr@latin: Ime korisnika nije uneto!

en: The web server does not have permission to save the file %s.
sr@latin: Veb serveru nije dozvoljeno da sačuva datoteku %s.

en: Theme
sr@latin: Tema

en: Theme %s not found!
sr@latin: Nije pronađena tema %s!

en: Theme path not found for theme %s!
sr@latin: Nije pronađena putanja do teme za temu %s!

en: There are no events to display.
sr@latin: Nema događaja za prikaz.

en: There are no routines to display.
sr@latin: Nema rutina za prikaz.

en: There are no triggers to display.
sr@latin: Nema okidača za prikaz.

en: There are too many joins without indexes.
sr@latin: Ima previše spajanja koja ne koriste indekse.

en: There are too many threads that are slow to launch.
sr@latin: Ima previše niti koje se sporo pokreću.

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
sr@latin: Nema detaljnijih informacija o statusu za ovaj pogon skladištenja.

en: This Host
sr@latin: Ovaj server

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
sr@latin: Ovaj MySQL server ne podržava %s pogon skladištenja.

en: This MySQL server has been running for %1$s. It started up on %2$s.
sr@latin: Ovaj MySQL server radi %1$s. Pokrenut je %2$s.

en: This column shows the amount of identical queries that are grouped together. However only the SQL query itself has been used as a grouping criteria, so the other attributes of queries, such as start time, may differ.
sr@latin: Ova kolona prikazuje broj identičnih upita koji su grupisani zajedno. Međutim samo sam SQL upit je iskorišćen kao kriterijum za grupisanje, tako da ostali atributi upita, kao što je vreme pokretanja, mogu da se razlikuju.

en: This format has no options
sr@latin: Ovaj format nema opcije

en: This generally happens in case of general system overload as it is pretty simple operations. You might want to monitor your system load carefully.
sr@latin: Ovo se uglavnom dešava u slučaju preopterećenja sistema jer je prilično jednostavna operacija. Možda je najbolje da pažljivo pratite opterećenje vašeg sistema.

en: This is ON if this server is a slave that is connected to a master.
sr@latin: Ovo je ON ako je ovaj server pomoćni koji je povezan na glavni.

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
sr@latin: Ova operacija može da potraje. Da li da nastavimo?

en: This plugin does not support compressed imports!
sr@latin: Ovaj dodatak ne podržava kompresovane uvoze!

en: This setting is disabled, it will not be applied to your configuration.
sr@latin: Ova postavka je onemogućena, ona neće biti primenjena na vašu konfiguraciju.

en: This table does not contain a unique column. Features related to the grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete links may not work after saving.
sr@latin: Ova tabela ne sadrži jedinstvenu kolonu. Karakteristike koje se odnose na izmene u gridu, checkbox, Edit, Copy i Delete linkovi može da se desi da ne rade nakon snimanja.

en: This usually means there is a syntax error in it, please check any errors shown below.
sr@latin: Ovo obično znači da postoji sintaksna greška, molimo vas pogledajte greške prikazane ispod.

en: This value is interpreted using %1$sstrftime%2$s, so you can use time formatting strings. Additionally the following transformations will happen: %3$s. Other text will be kept as is. See the %4$sFAQ%5$s for details.
sr@latin: Ova vrednost se interpretira korišćenjem %1$sstrftime%2$s, tako da možete da koristite stringove za formatiranje vremena. Takođe će se desiti i sledeće transformacije: %3$s. Preostali tekst će ostati kako jeste. Čogledaj %4$sFAQ%5$s za detalje.

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
sr@latin: Ovaj pogled ima najmanje ovaj broj redova. Molimo vas pogledajte %sdokumentaciju%s.

en: Thread %s was successfully killed.
sr@latin: Proces %s je uspešno prekinut.

en: Thread cache
sr@latin: Keš niti

en: Thread cache hit rate %%
sr@latin: %% pristupanja kešu niti

en: Thread cache hitrate: %s%%, this value should be above 80%%
sr@latin: Stopa pristupanja kešu niti: %s%%, ova vrednost bi trebalo da bude iznad 80%%

en: Thread cache is disabled, resulting in more overhead from new connections to MySQL.
sr@latin: Keš niti je isključen, ovo rezultira većim opterećenjem kod novih veza na MySQL.

en: Thread cache is not efficient.
sr@latin: Keš niti nije efikasan.

en: Threads
sr@latin: Niti

en: Threads that are slow to launch
sr@latin: Niti koje se sporo pokreću

en: Thu
sr@latin: Čet

en: Thursday
sr@latin: Četvrtak

en: TiB
sr@latin: TB

en: Time
sr@latin: Vreme

en: To zoom in, select a section of the plot with the mouse.
sr@latin: Da bi ste uvećali prikaz, izaberite deo prikaza sa mišem.

en: Today
sr@latin: Danas

en: Toggle relation lines
sr@latin: Zameni linije relacije

en: Toggle small/big
sr@latin: Promeni malo/veliko

en: Too many clients are aborted.
sr@latin: Previše klijenata je odbačeno.

en: Too many connections are aborted.
sr@latin: Previše veza je odbačeno.

en: Too many error messages, some are not displayed.
sr@latin: Peviše poruka o greškama, neke nisu prikazane.

en: Too many sorts are causing temporary tables.
sr@latin: Previše sortiranja dovodi do kreiranja privremenih tabela.

en: Too many table locks were not granted immediately.
sr@latin: Previše zaključavanja tabela nije odmah neposredno dozvoljeno.

en: Total
sr@latin: Ukupno

en: Total (since startup) number of times the replication slave SQL thread has retried transactions.
sr@latin: Ukupan broj puta (od pokretanja) kada je pomoćna SQL nit za replikaciju pokušala transakcije.

en: Total memory
sr@latin: Ukupno memorije

en: Total size of buffer pool, in pages.
sr@latin: Puna veličina ostave bafera, u stranama.

en: Total time:
sr@latin: Ukupno vreme:

en: Total:
sr@latin: Ukupno:

en: Track table
sr@latin: Prati tabelu

en: Tracked tables
sr@latin: Praćene tabele

en: Tracking is active.
sr@latin: Praćenje je aktivno.

en: Tracking is not active.
sr@latin: Praćenje nije aktivno.

en: Tracking of changes made in database. Requires the phpMyAdmin configuration storage.
sr@latin: Praćenje promena u bazi podataka. Zahteva phpMyAdmin skladište konfiguracije.

en: Tracking report
sr@latin: Izveštaj o praćenju

en: Traditional Chinese
sr@latin: Tradicionalni kineski

en: Traditional Spanish
sr@latin: Tradicionalni španski

en: Traffic
sr@latin: Saobraćaj

en: Transaction coordinator
sr@latin: Koordinator transakcija

en: Trigger %1$s has been created.
sr@latin: Okidač %1$s je kreiran.

en: Trigger %1$s has been modified.
sr@latin: Okidač %1$s je modifikovan.

[ctx: Trigger action time]
en: Time
sr@latin: Vreme

en: Trigger name
sr@latin: Ime okidača

en: Triggers
sr@latin: Okidači

en: Truncate Shown Queries
sr@latin: Prikaži skraćene upite

en: Tu
sr@latin: Ut

en: Tue
sr@latin: Uto

en: Tuesday
sr@latin: Utorak

en: Turkish
sr@latin: Turski

en: Type
sr@latin: Tip

en: UI preferences table
sr@latin: Tabela podešavanja korisničkog interfejsa

en: Ukrainian
sr@latin: Ukrajinski

en: Unicode
sr@latin: Unikod

en: Unique
sr@latin: Jedinstveni

en: Unit
sr@latin: Jedinica

en: Unknown error in file upload.
sr@latin: Nepoznata greška pri slanju datoteke.

en: Untracked tables
sr@latin: Nepraćene tabele

en: Update Query
sr@latin: Ažuriraj upit

en: Updated
sr@latin: Ažurirano

en: Upload directory
sr@latin: Pošalji direktorijum

en: Use Host Table
sr@latin: Koristi tabelu domaćina

en: Use LOCAL keyword
sr@latin: Koristi ključnu reč LOCAL

en: Use OpenStreetMaps as Base Layer
sr@latin: Iskoristi OpenStreetMaps kao osnovni sloj

en: Use TAB key to move from value to value, or CTRL+arrows to move anywhere
sr@latin: Koristite TAB taster za pomeranje od polja do polja, ili CTRL+strelice za slobodno pomeranje

en: Use Tables
sr@latin: Koristi tabele

en: Use delayed inserts
sr@latin: Koristi odložena umetanja

en: Use ignore inserts
sr@latin: Ignoriši duplikate pri umetanju

en: Use text field
sr@latin: Koristi tekst polje

en: Use this value
sr@latin: Koristi ovu vrednost

en: Used memory
sr@latin: Iskorišćena memorija

en: Used variable / formula
sr@latin: Korišćene promenljiva/formula

en: User
sr@latin: Korisnik

en: User has been added.
sr@latin: Korisnik je dodat.

en: User name
sr@latin: Ime korisnika

en: Username
sr@latin: Korisničko ime

en: Username:
sr@latin: Korisničko ime:

en: Users
sr@latin: Korisnici

en: Users cannot set a higher value
sr@latin: Korisnici ne mogu da zadaju veću vrednost

en: Users having access to "%s"
sr@latin: Korisnici koji imaju pristup "%s"

en: VIEW name
sr@latin: naziv za VIEW

en: Value
sr@latin: Vrednost

en: Value for the column "%s"
sr@latin: Vrednost za kolonu %s

en: Values for a new column
sr@latin: Vrednosti za novu kolonu

en: Values for column %s
sr@latin: Vrednosti za kolonu %s

en: Variable
sr@latin: Promenljiva

en: Variables
sr@latin: Promenljive

en: Version
sr@latin: Verzija

en: Version information
sr@latin: Informacije o verziji

en: Versions
sr@latin: Verzije

en: View
sr@latin: Pogled

en: View dump (schema) of database
sr@latin: Prikaži sadržaj (shemu) baze

en: View dump (schema) of databases
sr@latin: Prikaži sadržaj (shemu) baze

en: View dump (schema) of table
sr@latin: Prikaži sadržaj (shemu) tabele

en: View only
sr@latin: Vidi samo

en: View output as text
sr@latin: Pogledaj izlaz kao tekst

en: Views
sr@latin: Pogledi

en: Warnings
sr@latin: Upozorenja

en: We
sr@latin: Sr

en: Wed
sr@latin: Sre

en: Wednesday
sr@latin: Sreda

en: Welcome to %s
sr@latin: Dobrodošli na %s

en: West European
sr@latin: Zapadnoevropski

en: Where to show the table row links
sr@latin: Gde da se prikažu linkovi na redove tabele

en: While requesting new chart data the server returned an invalid response. This is most likely because your session expired. Reloading the page and reentering your credentials should help.
sr@latin: U toku zahteva za novim podacima za grafikon server je vratio pogrešan odgovor. To se najverovatnije desilo jer je sesija istekla. Osvežavanje stranice i ponovno prijavljivanje trebalo bi da pomogne.

en: Wildcards % and _ should be escaped with a \ to use them literally.
sr@latin: Pre džokera _ i % treba staviti znak \ ako ih koristite samostalno.

en: With selected:
sr@latin: Označeno:

en: Without PHP Code
sr@latin: bez PHP koda

en: Wk
sr@latin: Vk

en: Words are separated by a space character (" ").
sr@latin: Reči se odvajaju razmakom (" ").

en: Words or values to search for (wildcard: "%"):
sr@latin: Reči ili vrednosti koje se traže (džoker: "%"):

en: Write requests
sr@latin: Zahtevi za upis

en: Write waits
sr@latin: Čekanja na upis

en: Write waits in %
sr@latin: Čekanja na upis u %

en: Wrong data
sr@latin: Pogrešan podatak

en: Wrong permissions on configuration file, should not be world writable!
sr@latin: Pogrešno podešena prava pristupa na konfiguracionoj datoteci, ne bi trebala da bude svima dostupna za pisanje!

en: Wrong username/password. Access denied.
sr@latin: Pogrešno korisničko ime/lozinka. Pristup odbijen.

en: X Values
sr@latin: X vrednosti

en: Y Values
sr@latin: Y vrednosti

[ctx: Year suffix]
en: none
sr@latin: nema

en: Yes
sr@latin: Da

en: You are about to DESTROY a complete database!
sr@latin: Ovim ćete UNIŠTITI kompletnu bazu podataka!

en: You are about to DESTROY a complete table!
sr@latin: Ovim ćete da OBRIŠETE kompletnu tabelu!

en: You are about to TRUNCATE a complete table!
sr@latin: Ovim ćete ISPRAZNITI kompletnu tabelu!

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
sr@latin: Pokušali ste da uvezete datoteku sa kompresijom koja nije podržana (%s). Ili podrška za nju nije implementirana, ili je isključena u vašoj konfiguraciji.

en: You can enter hostname/IP address and port separated by space.
sr@latin: Možete uneti ime servera/IP adresu i port odvojene blanko znakom.

en: You can't change these variables. Please log in as root or contact your database administrator.
sr@latin: Nemate prava da promenite ove promenljive. Molimo vas da se prijavite kao root ili kontaktirajte vašeg administratora baze.

en: You do not have InnoDB enabled.
sr@latin: InnoDB nije aktiviran.

en: You do not have the necessary privileges to create a routine
sr@latin: Nemate neophodna prva pristupa da bi ste kreirali rutinu

en: You do not have the necessary privileges to create a trigger
sr@latin: Nemate neophodna prava pristupa da bi ste kreirali okidač

en: You do not have the necessary privileges to create an event
sr@latin: Nemate neophodna prava pristupa da bi ste kreirali događaj

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
sr@latin: Nije Vam dozvoljeno da budete ovde!

en: You have added a new user.
sr@latin: Dodali ste novog korisnika.

en: You have edited some data and they have not been saved. Are you sure you want to leave this page before saving the data?
sr@latin: Izmenili ste neke podatke i izmene nisu sačuvane. Da li ste sigurni da želite da napustite ovu stranu pre nego što snimite podatke?

en: You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause some data to be corrupted!
sr@latin: U PHP podešavanjima Vam je uključena mbstring.func_overload opcija. Ova opcija je nekompatibilna sa phpMyAdmin i može dovesti do grešaka u nekim podacima!

en: You have revoked the privileges for %s.
sr@latin: Zabranili ste privilegije za %s.

en: You have to add at least one column.
sr@latin: Morate dodati barem jednu kolonu.

en: You have updated the privileges for %s.
sr@latin: Ažurirali ste privilegije za %s.

en: You haven't saved the changes in the layout. They will be lost if you don't save them. Do you want to continue?
sr@latin: Niste snimili izmene u raspored. Biće izgubljene ako ih ne snimite. Da li želite da nastavite?

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
sr@latin: Verovatan razlog za ovo je da niste napravili konfiguracionu datoteku. Možete koristiti %1$sskript za instalaciju%2$s da biste je napravili.

en: You should upgrade to %s %s or later.
sr@latin: Trebalo bi da unapredite vaš %s server na verziju %s ili noviju.

en: You should upgrade, to a stable version of MySQL 5.5
sr@latin: Trebalo bi da pređete na stabilnu verziju MySQL-a 5.5

en: Your PHP MySQL library version %s differs from your MySQL server version %s. This may cause unpredictable behavior.
sr@latin: Verzija vaše PHP MySQL biblioteke %s se razlikuje od verzije vašeg MySQL servera %s. Ovo može dovesti do nepredvidljivog ponašanja.

en: Your absolute InnoDB log size is %s MiB
sr@latin: Apsolutna veličina vašeg InnoDB log-a je %s MiB

en: active
sr@latin: aktivno

en: all words
sr@latin: sve reči

en: and then
sr@latin: i onda

en: as regular expression
sr@latin: kao regularni izraz

en: at least one of the words
sr@latin: bar jednu od reči

en: both of the above
sr@latin: oba gore navedena

en: calendar-month-year
sr@latin: kalendar-mesec-godina

en: case-insensitive
sr@latin: Ne razlikuje mala i velika slova

en: case-sensitive
sr@latin: Razlikuje mala i velika slova

en: complete inserts
sr@latin: Kompletan INSERT

en: concurrent_insert is set to 0
sr@latin: concurrent_insert je postavljeno na 0

en: data
sr@latin: podatak

en: database-specific
sr@latin: Specifično za bazu

en: dictionary
sr@latin: rečnik

en: disabled
sr@latin: onemogućeno

en: dynamic
sr@latin: dinamički

en: event
sr@latin: događaj

en: extended inserts
sr@latin: Prošireni INSERT

[ctx: for MIME transformation]
en: Description
sr@latin: Opis

[ctx: for default]
en: None
sr@latin: Nema

en: general_log and slow_query_log are enabled.
sr@latin: general_log i slow_query_log su omogućeni.

en: general_log is enabled.
sr@latin: general_log je omogućen.

en: global
sr@latin: globalno

en: gzipped
sr@latin: spakovano gzip-om

en: in use
sr@latin: se koristi

en: log_output is not set to TABLE.
sr@latin: log_output nije postavljen na TABLE.

en: log_output is set to TABLE.
sr@latin: log_output je postavljen na TABLE.

en: long_query_time is set to %d second(s).
sr@latin: long_query_time je postavljeno na %d sekund(i).

en: max %% MyISAM key buffer ever used: %s%%, this value should be above 95%%
sr@latin: Maksimalno %% MyISAM bafera ključeva je ikad korišćeno: %s%%, ova vrednost bi trebala da bude iznad 95%%

en: maximum %s
sr@latin: maksimalno %s

en: multilingual
sr@latin: višejezički

en: neither of the above
sr@latin: nijedan od gore navedenih

en: no description
sr@latin: nema opisa

en: not OK
sr@latin: nije u redu

en: not active
sr@latin: neaktivno

en: numeric key detected
sr@latin: otkriven numerički ključ

en: or type variable name:
sr@latin: ili unesite ime promenljive:

en: pages
sr@latin: strana

en: per day
sr@latin: po danu

en: per hour
sr@latin: po satu

en: per minute
sr@latin: u minutu

en: per second
sr@latin: u sekundi

en: phone book
sr@latin: telefonski imenik

en: phpMyAdmin documentation
sr@latin: phpMyAdmin dokumentacija

en: phpMyAdmin homepage
sr@latin: phpMyAdmin početna stranica

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
sr@latin: phpMyAdmin je pokušao da se poveže na MySQL server, ali je server odbio povezivanje. Proverite naziv domaćina, korisničko ime i lozinku u config.inc.php i uverite se da odgovaraju podacima koje ste dobili od administratora MySQL servera.

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
sr@latin: phpMyAdmin nije mogao da prekine proces %s. Verovatno je već zatvoren.

en: possible exploit
sr@latin: moguća zloupotreba

en: routine
sr@latin: rutina

en: shared
sr@latin: Deljeno

en: slow_launch_time is set to %s
sr@latin: slow_launch_time je postavljeno na %s

en: slow_query_log and general_log are disabled.
sr@latin: slow_query_log i general_log su isključeni.

en: slow_query_log is enabled, but the server logs only queries that take longer than %d seconds. It is advisable to set this long_query_time 0-2 seconds, depending on your system.
sr@latin: slow_query_log je omogućen, ali server upisuje u dnevnik samo upite koji se izvršavaju više od %d sekundi. Preporučljivo je da podesite long_query_time na 0-2 sekunde, u zavisnosti od vašeg sistema.

en: slow_query_log is enabled.
sr@latin: slow_query_log je omogućen.

en: structure
sr@latin: Struktura

en: structure and data
sr@latin: Struktura i podaci

en: subquery
sr@latin: podupit

en: take it
sr@latin: preuzmi

en: the exact phrase
sr@latin: tačan izraz

en: trigger
sr@latin: okidač

en: unavailable
sr@latin: Nedostupno

en: unknown
sr@latin: nepoznat

en: up to date
sr@latin: Ažurno

en: wildcard
sr@latin: džoker

en: zipped
sr@latin: zipovano

en: … delete the old one from the user tables and reload the privileges afterwards.
sr@latin: … obriši starog iz tabele korisnika i zatim ponovo učitaj privilegije.

en: … delete the old one from the user tables.
sr@latin: … obriši stare iz tabela korisnika.

en: … keep the old one.
sr@latin: … sačuvaj stare.

en: … revoke all active privileges from the old one and delete it afterwards.
sr@latin: … obustavi sve privilegije starog korisnika i zatim ga obriši.
